Neloajalita ke zřizovateli a vedení osobní politické kampaně je pro ředitele příspěvkové organizace kraje nepřípustné

Po návratu z týdenní dovolené na mě čekalo nepříjemné překvapení v podobě článku zveřejněného v pondělním Libereckém deníku, v němž ředitel Zdravotnické záchranné služby LK Stanislav Mackovík nevybíravým a nepřijatelným způsobem napadl statutární náměstkyni hejtmana Libereckého kraje Zuzanu Kocumovou. Na postup jednání ohledně tipování míst pro bezpečné přistávání vrtulníků letecké záchranné služby jsem se okamžitě informoval.

Před dvěma týdny bylo svoláno běžné jednání mezi statutární náměstkyní Kocumovou, ředitelem Mackovíkem, vedoucí odboru zdravotnictví krajského úřadu Alenou Riegerovou a za přítomnosti starosty Hamru na Jezeře Milana Dvořáka, kde byla celá situace řešena. Výsledkem byla podle mých informací dohoda a jasné pokyny pro všechny zúčastněné strany.

Na základě zmíněného jednání byla také vydána oficiální společná tisková zpráva, kde byl prezentován výsledek jednání, se kterým ředitel Mackovík souhlasil. Nechápu proto konfrontační styl vyjadřování pana ředitele Mackovíka v uvedeném článku a vnímám jeho reakci jako začátek předvolební kampaně do parlamentních voleb.

Považuji za nepřípustné, aby se kterýkoliv ředitel příspěvkové organizace podobným způsobem vyjadřoval v médiích a poškozoval tak zájmy Libereckého kraje, navíc v situaci, kdy jsem s panem ředitelem Mackovíkem jeho vystupování již v minulých měsících osobně řešil.

Pondělní článek proto pokládám za zásadní porušení naší dohody, že problémy se budou řešit věcným jednáním a ne tímto způsobem prezentace v médiích. Po jeho návratu z dovolené si jej neprodleně pozvu k osobnímu rozhovoru. Mimo jiné mu důrazně vysvětlím, že vedení osobní politické kampaně je pro ředitele krajské příspěvkové organizace absolutně nepřípustné.

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Více než sedmdesát hostů dorazilo pokřtít na vernisáž výstavy nový benefiční kalendář Zaostřeno na Jizerky 2024. Ten vzešel ze stejnojmenné fotografické soutěže, kterou pořádá
Vláda uvrhla obce do obrovské nejistoty. Je to poměrně silné tvrzení, ale jako starostka třetího největšího města v kraji myslím, že vím, o čem
Nová výstava ve vestibulu Krajského úřadu Libereckého kraje přiblíží návštěvníkům, v čem spočívá přínos mokřadů a tůní pro přírodu i pro život lidí.
Do třetice všeho dobrého! Liberec se opět na jeden den stane hlavním českým městem poezie. A to v sobotu 14. října 2023 (a tentokrát