Nejvyšší soud se bude zabývat kauzou bývalého libereckého policejního ředitele

Bývalý šéf liberecké krajské policie Miroslav Dvořák se dovolal k Nejvyššímu soudu. Nesouhlasí  s rozhodnutím krajského soudu, který ho potrestal podmínkou za zneužití pravomoci úřední osoby. Ten pravomocně rozhodl, že Dvořák, coby ředitel policie, smazal dopravní přestupek tehdejšímu krajskému radnímu za ČSSD Martinu Seppovi a poskytoval v rozporu se zákonem informace bossovi místní ČSSD Robertu Duškovi.

Miroslav Dvořák odsouzený i za to, že si pro soukromé účely nechal zjišťovat soukromá telefonní čísla tvrdí, že byl proces s ním zmanipulovaný a že například odposlechy, které ho usvědčily, byly účelově sestříhány, nejsou jako důkazy použitelné nebo jde o přímou provokaci inspekce ministerstva vnitra.

Dvořák byl původně odsouzen dokonce ke čtyřem letům vězení, později mu soud ale trest zmírnil na rok a půl vězení s podmíněným odkladem na tři roky. Ani s tímto rozsudkem se ale Dvořák nehodlá smířit.

Zneužití pravomoci veřejného činitele se Miroslav Dvořák dopustil, když nařídil vedoucímu dopravní policie, aby se postaral o smazání přestupku tehdejšího náměstka libereckého hejtmana Martina Seppa z ČSSD. Sepp na Silvestra 2008 výrazně překročil rychlost a policisté podle obžaloby na Dvořákův skartovali záznam, že jel v obci rychlostí 109 kilometrů za hodinu.

Seppova komunikace s Dvořákem přes mobilní telefon již vešla do dějin. Nejvíce legendární je Seppova věta z policejních odposlechů (když se dozvěděl, že mu Dvořák zajistil smazání přestupku): „Supr, jsi zlato!“ Soud Dvořákovi neuvěřil, že se Seppem mluvil o fotkách ze soukromé akce.

Paradoxně Sepp, kterému Dvořák zajistil smazání dopravního přestupku byl  krajským náměstkem za ČSSD přes dopravu. Informací kolem Seppova přestupku se měl, díky důvěrnému vztahu s Dvořákem, domáhat i krajský šéf ČSSD, europoslanec a muž s největším vlivem v této straně, Robert Dušek. Ten tyto informace potřeboval z politických důvodů, Dvořák mu vyhověl a i to mu přitížilo, neboť tak porušil zákon.

U soudu již v před dvěma lety rovněž zaznělo, že se Dvořák, který byl známý i svými styky na významné liberecké podnikatele, choval ke svým podřízeným jako středověký feudál. Tak jej označil přímo státní zástupce a soud mu dal tehdy za pravdu. Dvořák podle soudu využíval služební vozy pro soukromé potřeby – přepravu stavebního materiálu a piva. Pracovníky údržby z ekonomického odboru policie využil při stavebních pracích na svém domě a v rekreačním středisku policie ve Starých Splavech.

Nástupcem Miroslava Dvořáka ve funkci krajského libereckého ředitele polcie se stal bývalý policjení prezident Vladislav Husák.

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Je tomu právě 135 let, kdy tehdejší Liberec zažil do té doby nevídanou politickou událost. V prostoru Lidových sadů se sešlo 16 tisíc dělnic
Primátor Jaroslav Zámečník a jeho náměstek pro architekturu a veřejný prostor Jiří Janďourek (oba STAN/Starostové pro LK) slibují Liberečanům veřejné WC od nástupu do
Primátor Liberce Jaroslav Zámečník (STAN/Starostové pro Liberecký kraj), pod jehož vedením města se, dle policie, obrovským způsobem rozrostla korupce, se snaží žalovat náš server
Za Kunratickou staví firma SYNER Group nové sídliště, které má mít kapacitu zhruba 700 bytů. Již dnes je v nabídce první stovka s cenami,