Znovu začal soud s libereckými zastupiteli kvůli podezřelému prodeji pozemků

Dnes začal soud, který projednává případ třiadvaceti libereckých zastupitelů, kteří se svým rozhodnutím měli dopustit porušení povinnosti při správě cizího majetku. Hrozí jim až tříleté vězení. Jedná se o nevýhodný prodej pozemků, které pro liberecké zastupitelstvo připravilo bývalé vedení radnice v čele s Jiřím Kittnerem.

Nikdo z obžalovaných zastupitelů se k soudu nedostavil, na místě je zastupovali pouze advokáti. To ovšem není překážka pro to, aby líčení mohlo započít. Znovuobnovení procesu, které soud již jednou zastavil, nařídil Nejvyšší soud.

Žalobce viní 23 libereckých zastupitelů, že svým schválením materiálu předloženého Jiřím Kittnerem (primátor odpovědný za resort ekonomiky, ODS) způsobili městu škodu, když schválili prodej pozemků v Liberci manželům Volavkým za nižší než obvyklou cenu.

V dubnu 2007 zastupitelé města rozhodli, že bude bez výběrového řízení prodán pozemek  pod Ještědem  o výměře 3344m², a to  za 1 499 575 Kč, to je cca 450 Kč za m². Přitom v roce 2007 se ceny podobných pozemků v Liberci pohybovaly mezi  1400-1800 Kč za metr čtvereční. Městu tak měla vzniknout škoda. Navíc transakce proběhla bez výběrového řízení.

Na podezřelý prodej upozornil jako první současný náměstek primátorky za Liberec občanům/Starostů pro Liberecký kraj a tehdejší opoziční zastupitel za SOS Jiří Šolc.

Někteří obvinění zastupitelé se brání, že město tehdy masivně vyprodávalo svůj majetek a že materiálů, které vedení předkládalo  bylo veliké množství, ve kterém se nebylo jednoduché orientovat.

Nabyvatelé nemovitostí, manželé Volavkovi, vlastníci hrádecké firmy Autotrend byli v té době generálním dodavatelem automobilů pro libereckou radnici. Zároveň Autotrend figuroval mezi významnými sponzory Bílých tygrů Liberec, hokejového týmu patřící pod S group holding/Syner, firmou svázanou s libereckou ODS (např. Jiří Kittner působil jako ekonomický ředitel Syneru), která v té době dominovala liberecké radnici. Advokát S group holding například zastupuje i některé zastupitele, povětšinou z ODS v právě probíhajícím případě.

Obžalovaní někdejší zastupitelé:    Kateřina Absolonová (SZ),  Pavel Bernát (ODS), Ondřej Červinka (ODS), Michal Dufek (ODS), František Hruša (ČSSD),  Jiří Janata (USZ), Naděžda Jarošová (ODS), Ctibor Jech (ODS), Naděžda Jozífková (ODS), Jana Kašparová (ČSSD), Jiří Kittner (ODS),  Zuzana Kocumová (USZ),  Hana Konšelová (ODS), Jaroslav Morávek (KSČM),  Květoslava Morávková (SZ),  Petr Olyšar (ODS), Ivo Palouš (ČSSD), Ján Piňko (ČSSD),  Martin Sepp (ČSSD), Vladimír Šámal (ODS),  Milan Šír (ČSSD), Jan Veverka (ODS), Vladimír Vojtíšek (ODS).

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Je tomu právě 135 let, kdy tehdejší Liberec zažil do té doby nevídanou politickou událost. V prostoru Lidových sadů se sešlo 16 tisíc dělnic
Primátor Jaroslav Zámečník a jeho náměstek pro architekturu a veřejný prostor Jiří Janďourek (oba STAN/Starostové pro LK) slibují Liberečanům veřejné WC od nástupu do
Primátor Liberce Jaroslav Zámečník (STAN/Starostové pro Liberecký kraj), pod jehož vedením města se, dle policie, obrovským způsobem rozrostla korupce, se snaží žalovat náš server
Za Kunratickou staví firma SYNER Group nové sídliště, které má mít kapacitu zhruba 700 bytů. Již dnes je v nabídce první stovka s cenami,
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.