Podporujeme projekt pro sociálně znevýhodněné děti

FK Krásná Studánka realizuje projekt, který má za cíl přitáhnout děti ze sociálně znevýhodněného prostředí ke sportu, konkrétně k fotbalu.

Dnes se do tohoto projektu aktivně zapojili i zástupci našeho klubu.

 

Odborně se podobným aktivitám říká prevence sociálně patologických jevů. Pod tímto nepříliš srozumitelným názvem se skrývá snaha přivést děti z ulice, které mají nakročeno k drogám, krádežím či jiné trestné činnosti, k něčemu smysluplnějšímu. V tomto konkrétním případě slouží dobrému záměru organizátorů fenomén fotbal. „Vzali jsme ten projekt pod svá křídla. Každé pondělí chodíme trénovat do tělocvičny a musím říct, že máme z přístupu kluků velkou radost,“říká Roman Šotola z FK Krásná Studánka. Právě on má velkou zásluhu na tom, že projekt pokračuje.

Šotola má k ruce hráče svého klubu Filipa Tomana a Jakuba Hájka, kteří studují pedagogickou fakultu. „Tréninky navštěvují kluci od 11 do 19 let, trocha toho pedagogického pohledu je tak potřeba,“ vysvětluje Šotola. Ten využil svých kontaktů na Slovan a o pomoc požádal sportovního ředitele Slovanu Jana Nezmara. „Náš klub není jen o profesionálním fotbale. Máme akademii pro mládež, ve které trénuje na 300 mladých kluků. Je naší povinností podobné projekty podporovat. Fotbal je fenomén a určitě velmi dobrou alternativou pro kluky z ulice. Ne každý má to štěstí, že ho ke sportu vedou rodiče, proto jsem za tento projekt velmi rád,“ řekl Jan Nezmar. Spolu s ním se dnešního tréninku zúčastnil i Isaac Sackey a Kevin Luckassen.

Trénink s hráči Slovanu byl pro kluky z projektu odměnou za jejich vzornou práci. „Bylo fajn, že přišli právě Sackey a Luckassen. Kluci viděli, že se dá v naší společnosti adaptovat i s africkými kořeny. Tak proč by to nemohli zvládnout oni,“ dodává Šotola. „Fotbal jsme si užili. Kluci měli velkou motivaci se předvést a my jsme to určitě neodehráli v suchém triku. Za sebe můžu slíbit, že Slovan jako přední český klub, bude podobné projekty podporovat i nadále. Osud těchto kluků nám není lhostejný,“ poznamenal Nezmar.

                                                                                           Tisková zpráva FC Slovan Liberec a FK Krásná Studánka

[widgetkit id=69]

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
V souvislosti s vyšetřováním další korupční kauzy v Libereckém kraji, která se opět dotýká i hejtmana z hnutí Starostové pro Liberecký kraj Martina Půty,
O vítězi tendru na opravu libereckého bazénu je rozhodnuto. Nejnižší nabídku podala firma Metrostav DIZ. K tlaku na nižší cenu přispěla i důsledná práce opozice,
Zpřístupněné jeskyně České republiky letos zahájí jarní sezónu dříve. Pět jeskyní Moravského krasu (Balcarka, Kateřinská, Punkevní, Sloupsko-šošůvské a Výpustek), Jeskyně Na Turoldu u Mikulova
Příběh rodiny na útěku ze Severní Koreje, Vasila, který zachraňuje lidi z fronty nebo Elly bránící svůj domov před těžařskou firmou. Festival Jeden svět nabídne