Podporujeme projekt pro sociálně znevýhodněné děti

FK Krásná Studánka realizuje projekt, který má za cíl přitáhnout děti ze sociálně znevýhodněného prostředí ke sportu, konkrétně k fotbalu.

Dnes se do tohoto projektu aktivně zapojili i zástupci našeho klubu.

 

Odborně se podobným aktivitám říká prevence sociálně patologických jevů. Pod tímto nepříliš srozumitelným názvem se skrývá snaha přivést děti z ulice, které mají nakročeno k drogám, krádežím či jiné trestné činnosti, k něčemu smysluplnějšímu. V tomto konkrétním případě slouží dobrému záměru organizátorů fenomén fotbal. „Vzali jsme ten projekt pod svá křídla. Každé pondělí chodíme trénovat do tělocvičny a musím říct, že máme z přístupu kluků velkou radost,“říká Roman Šotola z FK Krásná Studánka. Právě on má velkou zásluhu na tom, že projekt pokračuje.

Šotola má k ruce hráče svého klubu Filipa Tomana a Jakuba Hájka, kteří studují pedagogickou fakultu. „Tréninky navštěvují kluci od 11 do 19 let, trocha toho pedagogického pohledu je tak potřeba,“ vysvětluje Šotola. Ten využil svých kontaktů na Slovan a o pomoc požádal sportovního ředitele Slovanu Jana Nezmara. „Náš klub není jen o profesionálním fotbale. Máme akademii pro mládež, ve které trénuje na 300 mladých kluků. Je naší povinností podobné projekty podporovat. Fotbal je fenomén a určitě velmi dobrou alternativou pro kluky z ulice. Ne každý má to štěstí, že ho ke sportu vedou rodiče, proto jsem za tento projekt velmi rád,“ řekl Jan Nezmar. Spolu s ním se dnešního tréninku zúčastnil i Isaac Sackey a Kevin Luckassen.

Trénink s hráči Slovanu byl pro kluky z projektu odměnou za jejich vzornou práci. „Bylo fajn, že přišli právě Sackey a Luckassen. Kluci viděli, že se dá v naší společnosti adaptovat i s africkými kořeny. Tak proč by to nemohli zvládnout oni,“ dodává Šotola. „Fotbal jsme si užili. Kluci měli velkou motivaci se předvést a my jsme to určitě neodehráli v suchém triku. Za sebe můžu slíbit, že Slovan jako přední český klub, bude podobné projekty podporovat i nadále. Osud těchto kluků nám není lhostejný,“ poznamenal Nezmar.

                                                                                           Tisková zpráva FC Slovan Liberec a FK Krásná Studánka

[widgetkit id=69]

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Zajímavou akci uspořádala Krajská vědecká knihovna v Liberci při příležitosti oslav konce Druhé světové války. Čtvrtého května zahájí vernisáží venkovní výstavu o osudech parašutistů výsadku Antimony,
Úvěr na 750 milionů, dalších 450 mil. z nejistých zdrojů a překopané i to, co funguje a co návštěvníci Libereckého bazénu oceňují.
Poslanecká sněmovna v pátek 21. dubna 2023 ve třetím čtení schválila zákon o ochraně oznamovatelů, který vychází z evropské směrnice. Návrh zákona předložil ministr
Letos se již po dvacáté druhé konalo předávání výročních cen literatury Magnesia Litera. Slavnostní večer spojený s předáváním cen proběhl v pondělí 17. dubna na Nové
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.