150 lidí na besedách se Změnou

Proběhlo prvních šest besed Změny pro Liberec s veřejností, kterých se zúčastnilo téměř 150 lidí. Změna plánuje do začátku června uspořádat minimálně 30 besed po celém Liberci.

Problémy, které Liberečany trápí, by se daly rozdělit do dvou skupin: snadno řešitelné a systémové.

Některé problémy má mnoho čtvrtí společných – rozbité chodníky, chybějící kanalizace, v zimě nedýchatelný vzduch, absence kvalitní zeleně a dětských hřišť, ubytovny, jejichž řešení si vyžádá nemálo peněz a úsilí, nebo nespokojenost s připravovaným územním plánem.

Vedle toho jsou ale i problémy snadno řešitelné. Chybějící lavičky, odpadkové koše, okrasná zeleň nebo nezastřešené autobusové zastávky nejsou otázkou peněz, ale spíše trvalého nezájmu vedení města o kvalitu života v jednotlivých čtvrtích. Na co si zde lidé stěžovali?

Například to, že zatímco na Soukenném náměstí je 72 nových laviček, v Machníně nemají místní ani jedinou.

V Pilínkově na to, že ačkoliv značka zákaz vjezdu kamionů platí, nikdo její dodržování nekontroluje.

V Lidových sadech místní nemohli pochopit, proč město vrátilo 37 milionů z evropských dotací, zatímco lesní koupaliště dále chátrá.

V Doubí vůbec neměli radost z plánu města prodat poslední zbytky místních zelených ploch.

V Ostašově si místní posteskli, že město zaplatilo vybudování zábran pro děti, aby nevbíhaly ze školy do vozovky, ale nezjistili si, že děti používají  jiný vchod.

Karolína Hrbková říká: „Je to škoda, že radnice neumí zařídit ani tak jednoduché věci, jako zastřešení zastávky, přechod u školy nebo květinový záhon.“

Jan Korytář  dodává:  „Měl jsem obavu, zda budou mít občané o besedy zájem. Výsledkem jsem proto mile překvapen a sám vidím, že i když jsem zastupitel již skoro 8 let, o některých problémech jsem neměl ani tušení. “

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Liberecká náměstkyně Šárka Prachařová (ANO) připravila obří zakázku na energetická opatření dvanácti městských budov za půl miliardy. Opozice zjistila, že je dvakrát předražená. I
Statutární město Jablonec nad Nisou si koupilo vlastní akci Jablonecká Perle od společnosti SUNDISK s.r.o. za 350 000 korun. Jedním z jednatelů společnosti je
Projekt Společně pro biodiverzitu bude liberecký spolek Čmelák realizovat spolu s německým partnerem Naturschutzzentrum Erzgebirge GmbH, který působí v Krušných horách. Cílem projektu je
Připravili jsme pokračování projektu na výsadbu 60 tisíc sazenic pro zvýšení druhové i věkové rozmanitosti místních lesů. Ty budou díky tomu stabilnější, přirozenější, zdravější