Příměstské lyžování na Ještědu je velkou devizou města Liberce

Tisková zpráva SLK: Lídr liberecké kandidátky Starostů pro nadcházející komunální volby v Liberci a kandidát na primátora Michal Hron se chce po volbách zasadit o rozšíření lyžařských svahů areálu Ještěd a o jejich větší využití. Součástí plánu Starostů pro Liberecký kraj (SLK) je mimo jiné cenově zvýhodněné lyžování v pracovních dnech a cenově zvýhodněný pronájem lyžařského vybavení dětem pro školní výcvikové kurzy.

Lyžařský areál v bezprostřední blízkosti města, k němuž se lidé mohou pohodlně dostat hromadnou dopravou, je jedinečný. Starostové chtějí areál udržet a dále rozvíjet tak, aby primárně sloužil místním občanům. „Je třeba si uvědomit, že se u nás nejedná o horské středisko s ubytováním a dalším příslušným servisem, ale o středisko příměstské. Když na to přijde, lidé si mohou zalyžovat i během pracovního týdne, a my jim, společně s vedením Sportovního areálu Ještěd, chceme vytvořit takové podmínky, aby této možnosti mohli využívat více než doposud,“ říká lídr Starostů pro podzimní komunální volby a kandidát na primátora Liberce Michal Hron.

Ještědský areál je určen především pro středně pokročilé a pokročilé lyžaře, začátečníkům a dětem slouží Pláně a Bucharka. Základní problém spočívá podle Starostů v tom, že přepravní kapacita lanovek a vleků převyšuje kapacitu sjezdovek, což s sebou nese i nemalá bezpečnostní rizika. Starostové proto chtějí rozšířit Libereckou sjezdovku a tím kapacitu i bezpečnost celého areálu zvýšit.

Další překážkou pro plné využití kapacity areálu je cena jízdného. „Zvlášť během týdne je cena permanentek vysoká. Je na místě jízdné upravit tak, aby na Ještědu lyžovalo více lidí i ve všední dny. Poklesu příjmů se přitom není třeba obávat – snížení jízdného bude kompenzovat vyšší počet lyžařů,“ říká Květa Vinklátová, kandidátka Starostů pro podzimní komunální volby.

V areálu jsou poskytovány také různé doplňkové služby. Jedná se mimo jiné o pronájem lyžařského vybavení, jenž v současné době zajišťují externí nájemci půjčoven. Jelikož se jedná o ziskovou službu, Starostové chtějí, aby půjčovny provozovala přímo městská společnost Sportovní areál Ještěd. 

Starostové chtějí získat pro myšlenku využívání sjezdařského areálu místní obyvatele a ředitele škol. „V době, kdy rodiny šetří a nemohou si dovolit posílat své děti na drahé lyžařské výcviky, chceme, aby školy využívaly ještědský areál. Rodina by nemusela platit ubytování a stravu mimo domov, což je nezanedbatelná úspora. Ke snížení nákladů navíc přispěje také cenově zvýhodněná zápůjčka lyžařského vybavení. Lyžařské výcviky se tak stanou dostupné pro každého“, uzavírá Michal Hron, kandidát SLK na primátora Liberce.

                                                                                                                                 Tisková zpráva SLK

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Zachovat kulturní dědictví, pečovat o památky ve vlastnictví Biskupství litoměřického a jeho farností a také prezentovat jejich obnovy veřejnosti. To jsou hlavní cíle memoranda, které
Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody bude i v letošním roce pokračovat v ambiciózním projektu výsadeb druhově a věkově rozmanitých lesů na Liberecku. Projekt
Zelení budou kandidovat do zastupitelstva Libereckého kraje pod značkou Zelení pro kraj. Lídrem kandidátky je Milan Starec, který stojí dlouhé roky v čele občanského odporu
Na konferenci Novinářské fórum byly v pondělí 6. května vyhlášeni první výherci nového programu na podporu lokální žurnalistiky. Nadační fond nezávislé žurnalistiky ve spolupráci