Lidé si zvolili nejhezčí fotografii Jizerských hor

Po celou dobu letních prázdnin mohla veřejnost vybírat fotografii Jizerských hor, která jim přišla nejkrásnější. V internetovém hlasování se postupně v osmi týdenních kolech objevilo všech 209 snímků od 53 fotografů, které dorazily do soutěže Zaostřeno na Jizerky.

Tu pořádá Nadace pro záchranu a obnovu Jizerských hor. Z každého kola vzešly dvě nejlépe hodnocené fotografie, které se pak střetly o přízeň veřejnosti ve finálovém čtrnáctidenním hlasování.

Výsledky byly až do poslední chvíle velice vyrovnané, ale nakonec zvítězil snímek Milana Pilaře s názvem Sluneční expanze, který obdržel necelých 800 hlasů. „Celkově bylo odevzdáno skoro 7 000 hlasů a takto veliký zájem lidí o krásné snímky Jizerských hor mě opravdu potěšil. Je vidět, že lidé mají o toto naše pohoří stále značný zájem“, řekl Ondřej Petrovský, ředitel nadace.

Snímek vznikl v říjnu loňského roku za osadou Jizerka směrem k polské straně hor. Sám autor pochází až z Oseku u Rokycan a do Jizerských hor vyrazil s členy místního fotoklubu. „Rádi fotíme, tak jsme si udělali výlet a napadlo nás, že při východu slunce by mohly na tomto místě vzniknout pěkné snímky a povedlo se“, doplnil autor vítězného snímku Milan Pilař.

Fotografie se připojí k 37 dalším, které vybrala odborná porota, a veřejnosti se představí v rámci vernisáže výstavy. Ta se uskuteční ve čtvrtek 9. října od 17 hod v Centru Babylon Liberec v Atriu Tropické zahrady. Představen zde bude kalendář Zaostřeno na Jizerky 2015, který je sestaven z nejlepších snímku tohoto ročníku fotosoutěže. Autoři takto oceněných fotografií obdrží ceny od společnosti Canon a pěkné knížky. Jako poděkování obdrží všichni účastníci fotosoutěže jeden kalendář zdarma.

Vernisáž zpříjemní hudební doprovod Lukáše Pelce na kontrabas a na návštěvníky čeká i malé občerstvení. Výstava se následně přesune do prostor nákupního městečka, kde si ji lidé budou moci prohlédnout až do konce října. Ani poté však výstava nekončí. V listopadu bude k vidění v obchodním centru Forum Liberec a poté se bude přesouvat do vybraných obcí libereckého kraje.

Nástěnný kalendář ve formátu A2, o který je každý rok veliký zájem, bude možné objednávat přímo prostřednictvím emailu (jizerky@ecn.cz), telefonu (605 701 503) nebo osobní návštěvou v kanceláři nadace (Matoušova 453/21, Liberec). Jeho cena je 300,- Kč a výtěžek z jeho prodeje bude věnován zpět do Jizerských hor na výsadby původních druhů dřevin. „Naším cílem bylo nejen ukázat lidem krásy tohoto pohoří, ale zároveň mu nějak i pomoci a díky ochotným lidem se to daří,“ vysvětluje Petrovský.

Ondřej Petrovský, ředitel Nadace pro záchranu a obnovu Jizerských hor,
tel.: 605 701 503, e-mail: jizerky@ecn.cz, www.jizerky.ecn.cz

Milan Pilař - Sluneční expanze, vítězný snímek

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Liberecký kraj si připsal další dvě zajímavé kulturní památky. Ve Frýdlantu je nově prohlášen kulturní památkou areál zámeckého pivovaru, jehož kořeny sahají až do
Sotva se někteří rodiče vzpamatovali z krajského fiaska při přihlašování na střední školy, chystá vláda vzdělávacímu systému další ránu. Složitě znějící „plošné snížení maximálního
Liberecká radnice rozeslala do všech schránek speciální přílohu zpravodaje na téma plánované rekonstrukce bazénu. Je fajn, že se radnice snaží vysvětlit lidem, proč bude
Po několikaleté pauze vyhlašuje město Liberec soutěž o Kulturní počin roku 2023.V předchozích třech letech se klání nekonalo kvůli covidové karanténě, která vypnula celou
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.