Dohoda o vytvoření koalice Změna pro Liberec + ANO

Změna pro Liberec a hnutí ANO, jako dvě volební uskupení, která získala největší podporu voličů, se za účelem realizace svých programových cílů dohodla na vytvoření společné koalice. Mezi naše hlavní cíle patří pokračování oddlužování města, chceme zefektivnit řízení města a městských společností, více zapojit veřejnost do rozhodování a vytvářet podmínky pro kvalitní život všech jeho obyvatel.

 

Společným cílem je vytvořit koalici na základě rovnocenného partnerství, vzájemného respektu, hledání oboustranně přijatelných řešení, využití silných stránek obou koaličních partnerů a založené na otevřené komunikaci.  

Rozdělení míst v radě města a základní vymezení kompetencí

Primátor – ANO (odbor kontroly a interního auditu, odbor právní a veřejných zakázek, odbor kancelář primátora, oddělení sportu)
Statutární náměstek primátora – ZPL (odbor ekonomiky, odbor strategického rozvoje a dotací)
Náměstek – ANO (odbor správy veřejného majetku vyjma oddělení veřejné zeleně, odbor majetkové správy + oddělení technické správy sportovních zařízení)
Náměstek – ZPL (odbor hlavního architekta, územní plánování + oddělení veřejné zeleně)
Náměstek – ZPL (odbor péče o občany – školství, kultura, sociální oblast + oddělení cestovního ruchu a městské informační středisko)

Složení rady města:  5 členů ZPL, 4 členové ANO, pro platnost usnesení musí být minimálně 6 členů rady. Rozšíření rady města o další členy je po vzájemné dohodě možné.

Obě strany se dohodly, že nebudou během dalšího jednání o koalici požadovat po druhé straně změny složení rady a změny základního rozdělení kompetencí mezi oběma koaličními partnery.

V Liberci 23. listopadu

za Změnu pro Liberec                 za Hnutí ANO Liberec
Jan Korytář                               Tibor Batthyany

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Ředitel liberecké zoo David Nejedlo přišel obhajovat investice zoo za 25 mil. Kč, které mu každoročně posílá ze svého rozpočtu město Liberec. Moc se
Takto podrobně a odborně nemá své lidové názvosloví lokalit, ulic a budov zmapované žádné město. Určitě v Česku, a i ve světě je to
Liberecký kraj si připsal další dvě zajímavé kulturní památky. Ve Frýdlantu je nově prohlášen kulturní památkou areál zámeckého pivovaru, jehož kořeny sahají až do
Sotva se někteří rodiče vzpamatovali z krajského fiaska při přihlašování na střední školy, chystá vláda vzdělávacímu systému další ránu. Složitě znějící „plošné snížení maximálního