Bc. Stanislav Mackovík

Narodil se 11. března 1967. Bydlí v Pertolticích pod Ralskem č. 38.

V roce 1984 začal sportovně létat v aeroklubu Česká Lípa. Následně vystudoval v rámci pomaturitní nástavby zdravotní školu v Litoměřicích. Od roku 1992 působí u záchranné služby v Liberci, od roku 2010 do podzimu 2013 jako její ředitel.

V roce 2013 se stal poslancem Poslanecké sněmovny PČR. Do dnešní doby pracuje jako řadový záchranář skupiny speciálních činností na letecké záchranné službě Libereckého kraje. U záchranné služby má i funkci náměstka pro krizové řízení a IZS, ze kterého je v nynější době uvolněn pro plnění funkce v Poslanecké sněmovně.

Do vyšší politiky vstoupil, když byl v krajských volbách 2008 zvolen za KSČM zastupitelem Libereckého kraje. Na mandát na jaře 2010 rezignoval, protože byl pověřen vedením zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje. V krajských volbách 2012 byl zvolen zastupitelem Libereckého kraje a stal se členem výboru zdravotnictví Libereckého kraje. Dal však opět přednost místu ředitele ZZS Libereckého kraje a v únoru 2013 na mandát krajského zastupitele rezignoval.

V roce 2013 si pak nechal Liberecký kraj zpracovat audit, na jehož základě musel posléze Stanislav Mackovík opustit post ředitele liberecké záchranky. Vedle výše mezd, kdy si Stanislav mackovík sám sobě schvaloval měsíční odměny přesahující 100 tsiíc korun, je v auditu velice ostře kritizováno zadávání zakázek na ZZS LK v jeho době. Všechny servisní zakázky – bez jakéhokoli výběrového řízení – zadávány zejména dvěma autoservisům v Liberci. Na záchrance docházelo i k zaměstnávání (de facto jen vyplácení) prominentů z okruhu místního sociálně demokratického bosse Roberta Duška.

Neúspěšně kandidoval ve volbách do Poslanecké sněmovny PČR v roce 2006 i 2010. Ve volbách do PS PČR v roce 2013 kandidoval v Libereckém kraji jako lídr KSČM a byl zvolen. Nyní je členem několika výborů v PS: pro zdravotnictví, obranu, kde je jejím ověřovatelem. Dále je členem několika podvýborů: podvýbor pro inovace, letectví a kosmonautiku, podvýboru pro oblast zdravotní péče, vzdělávání a prevenci (zde je i místopředseda). Mimoto působí v podvýboru pro akvizici ministerstva obrany, obchod s vojenským materiálem a inovace AČR. Je též členem podvýboru pro lidská práva.

V komunálních volbách 2014 kandidoval neúspěšně za KSČM do zastupitelstva obce Pertoltice pod Ralskem. Předtím v letech 2002 – 2010 byl zastupitelem této obce.

Na podzim 2016 kandiduje jako lídr kandidátky KSČM v krajských volbách v Libereckém kraji.

Webové stránky a kontakt: mackoviks@psp.cz

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Narodil se 24. dubna 1970 v Liberci. Bydlí taktéž v Liberci. V letech 1984 – 1988 absolvoval Vojenskou střední odbornou školu v Žilině obor chemické technologie, zaměření vojenská
Narodila se 26. května 1979 v Liberci. Bydliště má také v Liberci. V letech 1993 – 1997 studovala Gymnázium a střední odbornou školu pedagogickou Liberec, Jeronýmova. Poté
Narodil se 13. září 1971 v Liberci. Bydlí v Hrádku nad Nisou. V letech 1985 – 1989 studoval na gymnáziu F. X. Šaldy v Liberci. V letech 1992 –
Narodil se 12. srpna 1969 v Liberci. V letech 1983 – 1987 studoval na SOU zemědělském ve Frýdlantu obor mechanik a po přestupu na Střední zemědělskou a
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.