Letáky proti šmejdům zaplavují Liberec

Projekt Liberec proti šmejdům se úspěšně dostává mezi více občanů města. Radniční rezort školství a sociálních věcí pořídil nově letáky se specifickým formátem, které shrnují základní informace o šmejdech, tedy organizátorech podvodných prodejních akcí, i rady, jak se jim vyhnout, a rozšiřuje je zejména mezi seniory prostřednictvím sociálních služeb i praktických lékařů.

Letáky jsou nově k dostání i v Krajské nemocnici Liberec, ale třeba také na městské policii, v Komunitním středisku Kontakt či Centru zdravotní a sociální péče.

„Naším prvořadým cílem je dostat letáky do rukou nejvíce seniorů, případně jejich dětí, které je svým rodičům dál zprostředkují. Požádal jsem proto liberecké praktické lékaře, zda bychom mohli tiskovinu umístit do čekáren jejich ordinací, a také krajskou nemocnici, kam také senioři hojně chodí na vyšetření. Byl jsem překvapen, jak velký pozitivní ohlas mezi lékaři naše aktivita má,“ vysvětlil náměstek primátora pro školství, sociální věci, cestovní ruch a kulturu Ivan Langr.

Letáky jsou vyvedeny v širokém formátu A5 a přinášejí klíčové rady jak postupovat, pokud se lidé stanou obětí šmejdů, základní práva spotřebitele a také informace, kam se podvedení lidé mohou obrátit. Součástí letáku je i kartička velikosti vizitky k vystřižení, přinášející rychlé kontakty na městskou policii, Komunitní středisko Kontakt a Českou obchodní inspekci. „Leták je jakousi vstupní branou na speciální internetové stránky www.liberecprotismejdum.cz, které jsme spustili letos v září a jež jsou plné dalších užitečných informací. Na další distribuci se chceme domluvit třeba s lékárnami, pečovatelskými službami, zkusit ale chceme i nákupní centra,“ uvedl Ivan Langr. Leták byl v listopadu i přílohou radničního zpravodaje, z nějž si jej mohli zájemci vystřihnout a uschovat.

Tisková zpráva SML

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Medailí města ocenilo statutární město Liberec trojici osobností. Z rukou primátora Liberce Jaroslava Zámečníka ve středu 31. května převzali ocenění Eva Koudelková za přínos
Zajímavou akci uspořádala Krajská vědecká knihovna v Liberci při příležitosti oslav konce Druhé světové války. Čtvrtého května zahájí vernisáží venkovní výstavu o osudech parašutistů výsadku Antimony,
Úvěr na 750 milionů, dalších 450 mil. z nejistých zdrojů a překopané i to, co funguje a co návštěvníci Libereckého bazénu oceňují.
Poslanecká sněmovna v pátek 21. dubna 2023 ve třetím čtení schválila zákon o ochraně oznamovatelů, který vychází z evropské směrnice. Návrh zákona předložil ministr
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.