Nedělejme z toho politiku!

Pavel Marek se v loňském roce stal členem a letos předsedou představenstva Krajské nemocnice Liberec. Krátce poté byl dosazen i do pozice předsedy představenstva a generálního ředitele českolipské nemocnice. To vše bez výběrového řízení a bez předchozí zkušenosti ve zdravotnictví.

 

Jde o porušení principu obsazování představenstev a managementu transparentně. Tento princip je obsažen i v programovém prohlášení krajské koalice pod vedením Starostů: „Pozice ve vedení obchodních společností s majetkovou účastí kraje budou obsazovány na základě výběrových řízení odborníky.“

Pavel Marek vystoupil na dnešním jednání zastupitelstva Libereckého kraje. Ve svém projevu použil řadu frází a argumentačních faulů, ovšem většinu otázek ponechal bez odpovědí. A to i otázku zásadní – s jakou vizí do vedení obou společností vstupuje. „Místo konkrétní odpovědi Ing. Marek požádal o sto dnů hájení. Paradoxní je, že pan Marek v představenstvu Krajské nemocnice Liberec zasedá už 300 dnů a od počátku ho hejtman prosazuje do čela představenstva,“ uvedla Zuzana Kocumová, krajská zastupitelka za Změnu pro Liberecký kraj. Stejně tak Ing. Marek nechal bez odpovědi i další konkrétní otázku – co za téměř rok působení v KNL pro tuto nemocnici udělal.

Paradoxní je, že se Pavel Marek zaštiťoval shodou akcionářů na jeho dosazení do KNL. Přímo ze zápisů dozorčí rady je přitom jasné, že zástupci města Liberec zásadně protestovali proti jeho dosazení do představenstva už na jaře, kdy požadovali naopak dovolení ekonomické ředitelky.

 

„Místo odpovědí stále častěji padala věta: ‚Nedělejme z toho politiku‘. Jedním dechem ale pan Marek prohlašoval, že dostal mandát od koalice vedené Starosty. Tím jen zdůraznil své problematické politické dosazení i krytí od svého přítele, hejtmana, které nahradilo běžné procesy výběru do vedoucích pozic,“ okomentoval Markovo vystoupení Josef Šedlbauer.

Tisková zpráva Změny pro Liberecký kraj

Subscribe
Upozornit na
57 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Společnost STEM/MARK, a. s., provede pro město sociologický průzkum za účelem ověření a rozšíření dat v rámci Místní agendy 21. V průzkumu město osloví
Na kandidátce hnutí Starostové pro Liberecký kraj pro podzimní krajské volby dostávají kromě zkušených a úspěšných politiků a starostů velký prostor také nové tváře.
Zachovat kulturní dědictví, pečovat o památky ve vlastnictví Biskupství litoměřického a jeho farností a také prezentovat jejich obnovy veřejnosti. To jsou hlavní cíle memoranda, které
Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody bude i v letošním roce pokračovat v ambiciózním projektu výsadeb druhově a věkově rozmanitých lesů na Liberecku. Projekt
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.