Politik liberecké ODS měl zpronevěřit stovky tisíc. Hrozí mu až osm let vězení

Někdejší náměstek primátora Liberce a později i krajský zastupitel, dlouholetý a zakládající člen liberecké ODS Zdeněk Kadlas je stíhán kvůli zpronevěře. Měl se obohatit zcizením stovek tisíc z účtu pěveckého spolku, kde se angažoval.

Podle oficiálního vyjádření pěveckého spolku Bohemia Cantat Liberec měl Zdeněk Kadlas zpronevěřit zhruba 400 tisíc korun z účtu, který byl zřízen kvůli pořádání stejnojmenného hudebního festivalu. Ten se kvůli tomu letos ani nebude konat.

„Bývalý jednatel našeho sdružení pan Zdeněk Kadlas zpronevěřil skoro všechny peníze z festivalového účtu a tak jsme po skončení festivalového veselí zůstali různým věřitelům dlužni částku kolem 400 tisíc Kč,“ uvádí se na stránkách Bohemia Cantat Liberec.

Tuto skutečnost potvrdila i zástupci Policie ČR, jako první o tom informoval facebookový deník Liberecká drbna. „„Policejní komisař zahájil trestní stíhání muže, kterému sdělil obvinění ze spáchání trestného činu zpronevěry, za což mu nyní hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody od dvou do osmi let,“ sdělili zástupci policie.

Zdeněk Kadlas sice způsobil to, že se pěvecký festival konat nebude, představitelé spolku ale na jeho konání pohlížejí s jistou empatií. „Svým selháním patří do kategorie nešťastníků, kteří uvízli v nějaké sektě či patologickém vztahu, podlehli psychickému nátlaku a v zoufalství pak ještě spáchali trestný čin. Zdeňka známe dlouho jako citlivého a vzdělaného člověka – a nyní je z něj nešťastný bezdomovec bez práce a se soudem na krku. Ukradené peníze mu vůbec žádnou radost nepřinesly a sám z nich nic neměl. Choval se naivně a i jeho důvěra byla zneužita (do jisté míry se sám stal obětí trestného činu). Nyní se stydí a lidem se vyhýbá… jeho čin sice odsuzujeme, Zdeňka však odsoudit neumíme.“, uvedli na svých stránkách.

Zdeněk Kadlas působil v liberecké politice zejména v devadesátých letech. Mezi roky 1990 až 1998 byl náměstkem primátora za ODS. Posléze působil v Agentuře regionálního rozvoje a v letech 2000 až 2004 zasedal v krajském zastupitelstvu v barvách téže strany.

 

 

Subscribe
Upozornit na
36 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Praktiky a spolupráce firem, která v Liberci nejsou neznámé, zaujaly i úředníky Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Jedná se o více jak půl miliardovou
Liberec vozí svůj „zelený“ odpad do 40 kilometrů vzdálené Mimoně. Liberečany to stojí téměř 5 milionů korun ročně. Vedení města před šesti lety nechalo
Jediným zástupcem Libereckého kraje v Evropském parlamentu bude Jan Farský zvolený za hnutí STAN. Farský byl zvolen i poslancem při posledních volbách do českého
Vítězem právě proběhlých voleb do Evropského parlamentu je hnutí ANO. Volilo jej téměř 27 procent těch, kteří dorazili k volebním urnám. Oproti posledním volbám
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.