nášLiberec

Search

Kdo podporuje výstavbu na dětském hřišti a kdo se zastává občanů?

Na posledním zastupitelstvu jsem požádala o podporu jednoho podle mne důležitého bodu. Byla to žádost, aby bylo vyhověno hromadné námitce k územnímu plánu, kterou podepsalo 300 místních občanů. V novém návrhu územního plánu se totiž městský park a sportoviště pro děti mládež u Svojsíkovy ulice najednou objevilo jako plocha ZASTAVITELNÁ ! Bohužel se pro podporu tohoto bodu nenašel potřebný počet hlasů.

 Pozemky už mnoho let slouží jako zelené veřejné prostranství a jako hřiště a sportoviště. A o tento malý zelený pozemek se roky  vedl spor, protože si ho už před mnoha vyhlédl investor ( spřátelený s tehdejší vládnoucí ODS) jako pěkný pozemek pro výstavbu obřího bytového domu.Skončilo to tak,že  byla  investorovi po opakovaném zrušení územního rozhodnutí zamítnuta soudem i žaloba proti městu kvůli zmařené investici.

Ale ejhle, územní plán dostal pod sebe Tibor Batthyány a najednou je tu pokus tuto plochu zastavět znovu a zřejmě ten samý investor. Pokyn vést tuto plochu v novém územním plánu jako zastavitelnou navrhl buď T.Batthyány nebo arch. Plašil, který je zpracovatelem územního plánu.

Předmětná plocha slouží místním občanům jako veřejně přístupné sportoviště především pro větší děti a mládež. Nejbližší další sportoviště se nacházejí až „v rokli“, u ulice Zborovská. Blízký park Přemyslova slouží spíše jako plocha pro odpočinek a posezení, z druhé strany je park Prokopa Holého s hřištěm pro menší děti, nikoliv např. pro míčové sporty. U hřišť v armádním areálu nelze nijak zajistit jejich veřejnou přístupnost.

Jedná se tedy o jediné hřiště a sportoviště pro větší děti v této lokalitě.

Chci, aby čtenáři měli možnost posoudit, kdo z místních politiků, kteří se uchází o zastupitelský post či dokonce o funkci radních či náměstků, hájí ve skutečnosti zájmy občanů a kdo z důvodů, které raději nebudu rozebírat, hájí zájem jednoho investora.

Nejparadoxnější bylo, že pro zachování hřiště nezvedl ruku ani Ivan Langr (Starostové pro Liberecký kraj)- toho času náměstek pro školství a sociální oblast. Nejvíce obhajoval výstavbu na hřišti Jiří Šolc, který než jako zastupitel, vystupoval spíše jako zástupce investora. Lhal např., že hřiště není hřiště, ale pouhá proluka a ty přeci Změna pro Liberec prosazuje zastavět.  Pak také tvrdil, že si tam děti hrát nechodí a že proti výstavbě je jen pár sousedů a další a další lži a manipulace.

Zde pro čtenáře přinášíme přehled kdo jak hlasoval (tučným písmem ti, kteří kandidují v nadcházejících komunálních volbách):

Zachování hřiště a parku podpořili tito zastupitelé:   Zastavět hřiště podpořili tito zastupitelé:

Kateřina Absolonová (Změna pro Liberec)                    Tibor Batthyány (ex-ANO nyní PRO 2016)

Jiří Čeček (Změna pro Liberec)                                       Libuše Vítová   (ex-ANO nyní PRO 2016)

Pavla Haidlová(Změna pro Liberec)                               Tomáš Kysela (ex-ANO)

Karolína Hrbková(Změna pro Liberec)                           Pavel Šulc (ex-ANO)

Jan Korytář (Změna pro Liberec)                                   Zbyněk Šrámek (ex-ANO nyní PRO 2016)

Marie Pavlová(Změna pro Liberec)                                Jiří Šolc (Starostové)

Ondřej Petrovský(Změna pro Liberec)                           Jaroslav Zámečník (Starostové)

Josef Šedlbauer(Změna pro Liberec)                              Květa Vinklátová (Starostové)

Zuzana Tachovská(Změna pro Liberec)                          Martina Rosenbergová( nyní Liberec Plus)

Jaromír Baxa ( LOL)                                                     Jan Čmuchálek ( nyní Liberec Plus)

Věra Skřivánková (KSČM)                                            Jakub Zobín (ex-ANO)

Dana Lysáková (KSČM)                                                 Jan Marek (Starostové)

Jan Berki (Starostové)

Zora Machartová (Nezávislá)

Martin Čulík (ex-ANO)

 

Přestože byli přítomni, tak nehlasovali vůbec Ivan Langr a Eva Karhanová Horynová(ex-ANO nyní PRO 2016)

Zuzana Tachovská, zastupitelka za Změnu pro Liberec

Subscribe
Upozornit na
57 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Nechci na Ještědu nové sjezdovky, kvůli kterým by padlo 7× víc lesa než na Novou skalku. Tohle kácení ale bezohledně prosazuje provozovatel areálu, společnost
Náměstek Jiří Šolc (ANO) a primátor Zámečník (Starostové) v aktuální zprávě straší obyvatele Liberce černými scénáři kvůli zdražujícím se cenám energie. Vedení města odhaduje,
Na tiskové konferenci libereckých radních dne 17. 8. zazněly informace o několika nových plánech a záměrech. Jelikož se toto volební období chýlí ke konci,
Opozice zvedla staronové téma vlastní městské developersko/inženýrské společnosti a tak se tedy sluší na toto výsostně politické téma reagovat a vést polemiku. Myslím si,