Jednání o koalici v Liberci na mrtvém bodě

Snaha vítězných Starostů pro Liberecký kraj (SLK) o širokou koalici čtyř stran, zůstane pravděpodobně jen snem. Liberec otevřený lidem (LOL!) nadále odmítá jít do koalice s ODS. Jednání mají pokračovat během zbytku týdne.

LOL! nadále odmítá být součástí koalice ODS, kterou viní za dvou miliardový dluh města a vytvoření korupčního prostředí. Vidí také zásadní rozpor s programem i přístupem k městské správě z jejich strany a ze strany ODS. Svou roli hraje i fakt, že LOL! má v Liberci pouze dva zastupitele a pravděpodobně by v Starosty zamýšlené koalici třiatřiceti zastupitelů z 39ti měli pramalý význam.

S dalšími stranami, které uspěli v komunálních volbách před dvěma týdny, chtějí jednat nejen Starostové , ale i druhé ANO. To ale nespecifikovalo, s kým a o čem jednat chce. Jednání se povedou pravděpodobně dnes a v pátek.

 Minulý týden se rýsovala koalice SLK, ANO a ODS. Libereckou veřejnost ale vyplašilo, že za ODS jednají Jiří Kittner a Ondřej Červinka, kteří oficiálně nebyli ani na kandidátkách, což mělo být údajným znakem nové éry liberecké ODS.

Subscribe
Upozornit na
25 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Vítězem 19. ročníku Ceny Karla Hubáčka je rekonstrukce Liebiegova paláce v Liberci za čtvrt miliardy korun. Nákladná rekonstrukce významné liberecké památky ale stála o
Zastupitelé Libereckého rozhodli o tom, že po 170 letech v Liberci ukončí svou činnost samostatná Střední průmyslová škola textilní a sloučí se zdejší průmyslovkou.
Město Liberec i Liberecký kraj opět rozdávají miliony ze svých rozpočtů pro elitní sportovní kluby. Dominují mezi nimi ty, jejichž majitelé mají úzké vazby
Krajně pravicové hnutí SPD Tomio Okamury přijelo do Liberce na demonstraci proti současné vládě. Na jejich akci dorazilo zhruba 300 lidí. Nikoliv ovšem jen
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.