Jednání o koalici v Liberci na mrtvém bodě

Snaha vítězných Starostů pro Liberecký kraj (SLK) o širokou koalici čtyř stran, zůstane pravděpodobně jen snem. Liberec otevřený lidem (LOL!) nadále odmítá jít do koalice s ODS. Jednání mají pokračovat během zbytku týdne.

LOL! nadále odmítá být součástí koalice ODS, kterou viní za dvou miliardový dluh města a vytvoření korupčního prostředí. Vidí také zásadní rozpor s programem i přístupem k městské správě z jejich strany a ze strany ODS. Svou roli hraje i fakt, že LOL! má v Liberci pouze dva zastupitele a pravděpodobně by v Starosty zamýšlené koalici třiatřiceti zastupitelů z 39ti měli pramalý význam.

S dalšími stranami, které uspěli v komunálních volbách před dvěma týdny, chtějí jednat nejen Starostové , ale i druhé ANO. To ale nespecifikovalo, s kým a o čem jednat chce. Jednání se povedou pravděpodobně dnes a v pátek.

 Minulý týden se rýsovala koalice SLK, ANO a ODS. Libereckou veřejnost ale vyplašilo, že za ODS jednají Jiří Kittner a Ondřej Červinka, kteří oficiálně nebyli ani na kandidátkách, což mělo být údajným znakem nové éry liberecké ODS.

Subscribe
Upozornit na
25 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Politické vedení města Liberce je v krizi kvůli rozsáhlé policejní akci, která vypovídá o nebývalé korupci na zdejším magistrátu. Primátor dnes představil kroky, kterými
Mohutná korupční aféra, která ukazuje nebývalé klientelistické prostředí na liberecké radnici, má přesah i na Liberecký kraj. Jak zjistil jako první Náš Liberec, policie
Náš Liberec přináší otevřený pohled na to, jak, dle policie, probíhalo zadání miliardové zakázky na rekonstrukci plaveckého bazénu na Tržním náměstí v Liberci.
Investigativní zjištění našeho webu zajímají republiková média již týden. Poslechněte si jeden z nejsledovanějších českých podcastů, 5:59 Lenky Kabrhelové na Seznam Zprávách, který se