Podivný zásah policie v sídle podnikatele Vařila

V honosném sídle podnikatele Jiřího Vařila, které se ční nad libereckým Harcovem, bylo v sobotu rušno. Zasahovala zde policejní zásahová jednotka. Údajně se ale jednalo jen o poškození vozidla, na místě byli ale ozbrojenci se samopaly.

„Jel jsem v sobotu ráno nakoupit do města a před domem, kde bydlí pan Vařil, byla policejní zásahovka“, sdělil naší redakci očitý svědek, který si na vlastní přání nepřeje uvádět své jméno. „Bylo tam několik aut, policisté se samopaly, sousedka prý slyšela i střelbu. Harcov je klidná čtvrť a taková scéna jak z akčního filmu tu pochopitelně vzbudí rozruch“, dodal.

Podle vyjádření liberecké policie se ale celé sobotní policejní manévry odehrály pouze kvůli poškozenému autu. „ (V sobotu 19.1. 2019 –pozn.red.) Krátce před půl devátou hodinou policisté na lince 158 přijali oznámení o poškození zaparkovaného vozidla v ulici Jizerská v Liberci. V současné době probíhají úkony trestního řízení a zajišťování důkazů v souvislosti s tímto případem. Policistům se také včera podařilo zadržet podezřelého 39letého muže.“, uvedla mluvčí liberecké policie Dagmar Sochorová.

„Zadržený muž byl po neodkladných úkonech propuštěn na svobodu. Přípravné trestní řízení je neveřejné, proto s ohledem na právě probíhající úkony trestního řízení, nebudeme v tuto chvíli k případu sdělovat žádné bližší informace.,“ uvedla její kolegyně a rovněž tisková mluvčí Krajského ředitelství policie Libereckého kraje Vladimíra Šrýtrová.

Případ pravděpodobně skutečně nesouvisí s obviněním z korupce, které na jaře loňského roku Vařilovi sdělili detektivové z Národní centrály proti organizovanému zločinu. „V sobotu náš útvar v Liberci nezasahoval“, sdělil naší redakci mluvčí protikorupční policie Jaroslav Ibehej.

Jiří Vařil je nikoliv oficiálně hlavní, ale klíčová postava v byznysu s autobusovou dopravou. Stál u rodu společnosti BusLine, která autobusovou dopravu ovládla nejen v Libereckém kraji a ač v ní již oficiálně nefiguruje, stále se jedná o zásadního podnikatelského hráče. Jak náš web dlouhodobě a systematicky ukazuje, Vařilovi a Busline se podařilo vytvořit síť napříč politickými stranami a zdejším politicko-podnikatelským tradičním zásvětím.

Již v minulosti se nám podařilo prokázat spojnici mezi BusLine, Vařilem a Starosty pro Liberecký kraj, ODS, ČSSD, KSČM i ANO. V dubnu 2018 byl Vařil spolu s bývalým předsedou libereckého dopravního podniku Lubošem Wejnarem, někdejším krajským radním pro dopravu Vladimírem Mastníkem (Starostové pro Liberecký kraj), předsedou představenstva dopravního podniku Pavlem Šulcem (zvolen za ANO) a dalšími politiky z ODS obviněn v rozsáhlé korupční kauze kolem autobusové dopravy na Liberecku.

 

 

 

Subscribe
Upozornit na
7 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
S dalším extrémním prodražením plánované rekonstrukce libereckého bazénu přichází koalice STAN/Starostů pro Liberecký kraj, ANO, ODS a Pirátů. Podle odpovědného náměstka Petra Židka z
Pedagogům z Ostašova dochází trpělivost se způsobem, jakým město s jejich školou nakládá. Rozhodli se proto napsat otevřený dopis určený vedení města. Ani jeden
Liberecký kraj je velkým stavebním firmám nakloněn. Dodavatelům silničních staveb vyplatí kraj za loňský rok navíc 68,26 milionu korun ve srovnání s tím, co
Vedení Liberce usiluje o vybudování kompostárny v Chotyni. Jak ale ukázal seminář pro zastupitele, který k tomuto tématu minulý týden svolal primátor Jaroslav Zámečník
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.