Náš Liberec jako zdroj informací v DVTV

Hejtman Martin Půta byl po svém úterním osvobození u libereckého soudu hostem v rozhovoru pro DVTV. Náš Liberec pak moderátorovi Martinu Veselovskému sloužil jako zdroj informací, které měly být protiváhou hejtmanových tvrzení i informací o samotném soudu.

V úterý padl v Liberci poněkud podivný rozsudek. Soudce Petr Neumann osvobodil všechny obžalované, mezi nimi i hejtmana Půtu, v korupční kauze kostela sv. Máří Magdalény. A to včetně těch, kteří se přiznali k trestnému činu. Soudce ve finále líčení odmítl i odposlechy, se kterými neměl přes rok a půl problém a jako důkazy je připouštěl, aby dnes otočil o 180 stupňů.

Zajímavá je i profesní historie soudce Neumanna, který byl loni potrestán kárným senátem a byl mu sebrán případ údajného tunelování městského majetku na Ještědu politiky liberecké ODS, když podle vyšší instance nerespektoval nařízení Vrchního soudu, nepřihlížel k důkazům a nepřiměřeně stranil obžalovaným.

Na všechny tyto otázky se moderátor DVTV ptal hejtmana Martina Půty s odkazem na náš server Náš Liberec. Snad jen se mohl zeptat i na to, že když se dnes ohání tím, jak dlouho proces trval, proč k tomu nejvíce přispěla obhajoba, a dokonce i on sám,když jen například potřeboval zdržet před volbami. Ale nevadí.

Vážíme si toho, že jsme seriozním zdrojem pro nejsledovanější moderátorský pořad v České republice…:) 

Na pořád se můžete podívat:

https://video.aktualne.cz/dvtv/puta-pro-babise-mam-pochopeni-mnoha-lidem-se-ulevilo-kdyz-js/r~14373b00a04711ea9c800cc47ab5f122/?fbclid=IwAR0WM-ZdESicseRQz1gxKhY1ZYx1V0D92I5jZ19FyEF73dwnAHNTz0y99cs

Subscribe
Upozornit na
17 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Česko-polský spor o těžbu v hnědouhelném dole Turów na hranicích dostává novou dynamiku. Podle Vojvodského správního soudu ve Varšavě nebezpečí významného poškození životního prostředí.
Šlendrián, napadlo by leckoho. Je to sotva půl roku, co se s velkou slávou a za účasti místních policejních špiček otevíral politicky protežovaný policejní
Státní zástupce zrušil stíhání společnosti Eurovia CS v kauze údajné korupce při rekonstrukci tramvajové trati v centru Liberce. Podle žalobce měla společnost účinný protikorupční
Vítězem 19. ročníku Ceny Karla Hubáčka je rekonstrukce Liebiegova paláce v Liberci za čtvrt miliardy korun. Nákladná rekonstrukce významné liberecké památky ale stála o
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.