Reakce na lži a pomluvy hejtmana Martina Půty

V rozhovoru, který vyšel na MF Dnes hejtman Martin Půta lživě napadá naši organizaci, když naznačuje, že analýza zdejší veřejné dopravy, kterou zpracovala byla snad udělána na zakázku pro společnost BusLine.

Je to od hejtmana Půty nehoráznost, protože dnešní problémy v dopravní obslužnosti začaly právě kvůli vazbám vedení Libereckého kraje na BusLine a byl to předchůdce naší organizace, Krajské protikorupční pracoviště (KPKP), který v minulosti zpochybňoval výhodnost krajských smluv s BusLinem, který byly uzavřeny za hejtmana Půty.

Tehdy hejtman napadal a obviňoval KPKP podobně jako dnes napadá IPUR. Ani tehdy nebyl schopen věcné kritiky, ale dopouštěl se podobných invektiv. Paradoxně, když předchůdce IPUR kritizoval vliv společnosti BusLine a podmínky výběrového řízení, které ji zvýhodňovaly a které připravovalo krajské vedení pod vedením téhož hejtmana Martina Půty, hejtman nás zase obviňoval, že nás platí společnost ICOM, konkurent BusLine.

Podobně jsme například nedávno ukázali, jak za vědomí a souhlasu hejtmana Půty a jeho nejbližších spolustraníků v dozorčí radě, společnost navázaná na podnikatele Jiřího Vařila z BusLine prodávala krajské akciovce Silnice LK předraženou naftu.

V současné době se ukazuje, jak moc byli někteří nejvlivnější Starostové hejtmana Půty i on sám zapojeni do podezřelého byznysu s krajskou dopravou. Hejtman to ví, tečou mu nervy a jeho reakcí jsou jen pomluvy a lži. Vyzýváme ho, ať s tím přestane.

Institut pro udržitelný rozvoj, o.p.s.

Subscribe
Upozornit na
75 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Oblastní galerie Liberec připravila pro všechny kultury a umění milovné návštěvníky svěží jarní program. Nově zde bude vystavovat česká malířka Ivana Lomová nebo rakouský
Provoz nové nájemní agentury, která majitelům bytů nabídne bezpečný pronájem nemovitosti a zájemcům o bydlení zase férové podmínky na trhu, spouští od poloviny února
Liberecké kino Varšava se ve středu 21. února stane další zastávkou přehlídky finálových filmů Ceny diváků LUX Evropského parlamentu. Přehlídka přináší promítání soutěžních filmů
Ve středu 14.2.2024 byl strážník Městské policie Liberec prap. Josef Konývka oceněn za mimořádný zásah, při kterém byly zachráněny lidské životy. Medaili Hasičského záchranného
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.