Liberec odevzdá kraji další svůj majetek. Zdarma

Město opět kraji odevzdává svůj majetek Libereckému kraji. Tentokrát jde o pozemek na libereckém letišti. Opozice i finanční výbor rozhodnutí kritizují, podle nich přijde Liberec o celistvost strategicky důležitých pozemků.

Liberec převede Libereckému kraji svůj další majetek. Jedná se o pozemky na letišti, které mají sloužit krajské Zdravotnické záchranné službě, zejména heliportu. Liberecký kraj si přeje, aby měl pozemky okolo své záchranky scelené, jenže to zároveň bude znamenat, že město Liberec přijde o scelenost pozemků svých.

Vedení města, které je často kritizováno za svůj submisivní postoj vůči Libereckému kraji, argumentuje veřejným zájmem. „Je tam šotolina, to není ideální pro příjezdy sanitek nebo zdravotnických aut. Pro nás je logičtější, aby to vlastnil kraj a uzpůsobil tak, aby to vyhovovalo jejich účelu pro příjezd,“ vysvětlil zastupitelům postoj rady města Zdeněk Karban (ANO), náměstek primátora pro ekonomiku.

Proti ale byla opozice. „Proč se musí Liberec se svými finančními problémy zbavovat bez jakékoliv náhrady svého majetku, a to vůči kraji, který je daleko bohatší,“ ptala se Zuzana Kocumová, zastupitelka za LOL-Liberec otevřený lidem.

Stejně to viděli i opoziční zastupitelé za Změnu. „Je pochopitelné, že jde o bohulibý záměr, ale jde o městský strategický majetek, vždyť kraji můžeme ty pozemky pronajmout, třeba za symbolickou korunu na rok,“ navrhoval Josef Šedlbauer ze Změny/Zelených, který upozornil, že proti dalšímu rozdávání městského majetku byl i finanční výbor.

Zastupitelé poukazovali na, podle nich nich, nevýhodné převody majetku mezi Libercem a krajem v minulosti. Primátor a vedení města se například v roce 2019 podvolili hejtmanovi a Libereckému kraji darovali projekt nového autobusového nádraží, který ovšem skončil fiaskem poté, co kraj nezvládl připravený projekt a dotace propadla.

Nicméně žádný z argumentů nepomohl. Starostové, kteří dominují ve městě i na kraji, plní příkazy ze shora poslušně jako jeden muž a město svůj další pozemek odevzdá zdarma.

Subscribe
Upozornit na
6 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
V Dolní Řasnici a v Krásném lese proběhne zítra referendum o tom, zda zde má rakouský investor vybudovat několik obřích větrných elektráren. V sousední
Kontroverzní kamennou plastiku německého rytířského kříže u rozhledny Štěpánka v Příchovicích, vztyčenou v roce 1944 nacisty a obnovenou v roce 2012 za účasti neonacistů,
S dalším extrémním prodražením plánované rekonstrukce libereckého bazénu přichází koalice STAN/Starostů pro Liberecký kraj, ANO, ODS a Pirátů. Podle odpovědného náměstka Petra Židka z
Pedagogům z Ostašova dochází trpělivost se způsobem, jakým město s jejich školou nakládá. Rozhodli se proto napsat otevřený dopis určený vedení města. Ani jeden
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.