Prezident Pavel zvažuje za poradce bývalého poslance Farského

Nově zvolený prezident republiky Petr Pavel hledá nového politického poradce. Mohl by se jím stát Jan Farský, bývalý starosta Semil a poslanec za Liberecký kraj, který ale na svůj mandát musel loni rezignovat, když vyšlo najevo, že oklamal své voliče.

Jan Farský ze STAN/Starostů pro Liberecký kraj by se mohl stát poradcem prezidenta Petra Pavla ve věcech politických. Petr Pavel se kvůli této funkci s Farským sejde příští týden. Mluvčí prezidenta Markéta Řeháková na dotazy pouze uvedla, že probíhají různé schůzky a do té doby nebude personálie komentovat. Komentovat situaci nechtěl ani Jan Farský. Informovaly o tom Seznam Zprávy.

Někdejší starosta Semil a následně i poslanec za TOP 09 a poté i za STAN byl zvolen do Poslanecké sněmovny na společné kandidátce Pirátů a Starostů i v roce 2021 za Liberecký kraj. Před rokem ale musel na svůj mandát rezignovat.

Neustál kritiku za to, že oklamal své voliče, kterým při parlamentních volbách v říjnu 2021 sliboval práci ve sněmovně, ale později vyšlo najevo, že již od jara věděl, že pojede na placenou studijní stáž do USA. Tuto skutečnost tajil i svým koaličním kolegům z Pirátů.

Farský se dostal také pod palbu kritiky v souvislosti s korupční aférou Starostů Dozimetr, která mapuje prorůstání organizovaného zločinu do stranických struktur a následně i veřejných podniků.

S tvrzením, že Jan Farský věděl, co skupina kolem podnikatele Michala Rédla a jeho stranického kolegy, šéfa pražského STAN Petra Hlubučka, dělá, přišla bývalá politička STAN Hana Kordová Marvanová. Ta z hnutí kvůli tomu odešla a o korupčním prostředí, kterým je STAN protkáno, informovala nejen předsedu Víta Rakušana, ale i prvního místopředsedu Jana Farského.

Subscribe
Upozornit na
27 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kontroverzní kamennou plastiku německého rytířského kříže u rozhledny Štěpánka v Příchovicích, vztyčenou v roce 1944 nacisty a obnovenou v roce 2012 za účasti neonacistů,
S dalším extrémním prodražením plánované rekonstrukce libereckého bazénu přichází koalice STAN/Starostů pro Liberecký kraj, ANO, ODS a Pirátů. Podle odpovědného náměstka Petra Židka z
Pedagogům z Ostašova dochází trpělivost se způsobem, jakým město s jejich školou nakládá. Rozhodli se proto napsat otevřený dopis určený vedení města. Ani jeden
Liberecký kraj je velkým stavebním firmám nakloněn. Dodavatelům silničních staveb vyplatí kraj za loňský rok navíc 68,26 milionu korun ve srovnání s tím, co
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.