Vedení města diskutuje s občany o regeneraci Ruprechtic. Už téměř tři roky

Zástupci vedení Liberce se setkali s občany, kteří žijí na sídlišti v Ruprechticích, aby s nimi projednali, jak bude vypadat okolí jejich domovů. Má to ale háček. Regenerace Ruprechtic se táhne už déle než dva roky a před volbami se voličům slibovala revitalizace deseti sídlišť.

Na setkání do jídelny v ZŠ Sokolovská dorazilo několik desítek Ruprechtických. Přítomen byl náměstek primátora pro městské bydlení a místní Agendu 21 a člen Rady a Zastupitelstva města Liberec Jan Hruška z Pirátů, kteří jsou ve vládnoucí koalici se STAN/Starosty pro Liberecký kraj, ANO a ODS, a dále zástupci Kanceláře architektury města.

„Zapojování lidí má smysl. Když jim dáte prostor pro vyjádření, tak se dozvíte mnoho zajímavých a podnětných nápadů. Spolu s Kanceláří architektury města Liberec jsem dnes spolupořádal setkání nad projektem revitalizace ulic Rychtářská a Třešňová,“ zmínil k setkání s občany v Ruprechticích náměstek Hruška.

„Nyní jsme před projektováním druhé a třetí etapy v další části ulice Rychtářská, v ulici Třešňová a jejich okolí….Projekt by měl být hotový v letošním roce. Kancelář architektury města Liberec zpracovala komplexní architektonickou studii regenerace sídliště, která počítá s rozdělením komplexní revitalizace celého území postupně v pěti etapách,“ uvádí se ve vyjádření města k situaci v Ruprechticích.

Kdo ale situace sleduje, musí mít pocit déjà vu. „Město se vrací k projektu Regenerace sídliště Ruprechtice. Kancelář architektury města Liberec zpracovala komplexní architektonickou studii, která počítá s rozdělením revitalizace celého území postupně v pěti etapách. Projekt počítá hlavně s rozšířením parkovacích míst v Ruprechticích – komunikace Konopná, Třešňová a Rychtářská,“ psalo se v prohlášení liberecké radnice v roce 2020.

V roce 2022, zhruba tři měsíce před volbami, vydalo vedení města další prohlášení. „Rada města chce také na konci května předložit zastupitelstvu projekt na 2. etapu revitalizace sídliště v Ruprechticích, která zahrnuje vylepšení zbývající části Rychtářské ulice a Třešňovou ulici,“ uvádí se v něm.

Evidentní skluz v Ruprechticích ale nevadí některým politikům ve velkolepých předvolebních slibech. Nejsilnější strana v libereckém zastupitelstvu – STAN/Starostové pro Liberecký kraj – například před loňskými komunálními volbami slibovala regeneraci rovnou deseti sídlišť.

„Připravíme a zahájíme revitalizace 10 libereckých sídlišť – například ve Vesci, Ruprechticích, na Gagarinově a dalších,“ hlásá předvolební závazek libereckých Starostů.

Rozpor mezi sliby a realitou vnímá i liberecká opozice. „Náměstek Jiří Janďourek a jeho Starostové slibovali před volbami revitalizaci 10 sídlišť. Reálný stav je takový, že revitalizace je po 4,5 letech vlády Starostů zahájena jen u Ruprechtic. Přičemž namísto toho, aby bylo aspoň tady hotovo, celá akce se protahuje, teprve teď se s lidmi projednává podoba 2. etapy. Tímto tempem splní Starostové svůj slib nejdříve tak za 30 let,“ glosuje situaci zastupitel za Liberec otevřený lidem/Zelené Jindřich Felcman.

Subscribe
Upozornit na
4 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kontroverzní kamennou plastiku německého rytířského kříže u rozhledny Štěpánka v Příchovicích, vztyčenou v roce 1944 nacisty a obnovenou v roce 2012 za účasti neonacistů,
S dalším extrémním prodražením plánované rekonstrukce libereckého bazénu přichází koalice STAN/Starostů pro Liberecký kraj, ANO, ODS a Pirátů. Podle odpovědného náměstka Petra Židka z
Pedagogům z Ostašova dochází trpělivost se způsobem, jakým město s jejich školou nakládá. Rozhodli se proto napsat otevřený dopis určený vedení města. Ani jeden
Liberecký kraj je velkým stavebním firmám nakloněn. Dodavatelům silničních staveb vyplatí kraj za loňský rok navíc 68,26 milionu korun ve srovnání s tím, co
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.