Liberecká přehrada pomalu ukazuje svou novou tvář

Rekonstrukce liberecké přehrady, jako mnoho jiných věcí v Liberci, trvá déle, než se původně slibovalo. Nicméně v těchto dnech se začíná rýsovat, jak by mohla vypadat její promenáda, kde zazáří ruprechtická žula.

Symbolicky první z obřích kamenů umístili včera pracovníci odborné firmy podél části břehu liberecké přehrady, kde pokračuje rozsáhlá rekonstrukce. Postupně se jich tam v následujících týdnech ukotví přesně 256 kusů.

Délka každého z nich je 2 metry a váha cca 1200 kilogramů. Vyrovnány budou, dle vyjádření liberecké radnice, ve třech stupních, čímž vznikne nejen komfortní prostor pro vstup do vody, ale i místo, které mohou v budoucnu návštěvníci využívat třeba k opalování.

Podle náměstka pro architekturu a veřejný prostor Jiřího Janďourka (STAN/Starostové pro Liberecký kraj) je materiál typicky liberecký. Jedná se totiž o klasickou ruprechtickou žulu, jejíž časté používání, zejména od doby rozmachu města v 19. století, dalo Liberci jeho typický ráz.

Sám Jiří Janďourek se, ještě jako hlavní architekt, v minulém volebním období podílel na vypracování architektonické studie, která ukázala směr, jak by liberecká přehrada měla v budoucnu vypadat.

Náš Liberec na začátku léta přinesl zprávu o prohlášení primátora Jaroslava Zámečníka (STAN/Starostové pro Liberecký kraj) ohledně přehrady. Podle něj je ohroženo financování rekonstrukce přehrady na Harcovském potoce.

Povodí Labe situaci ale uklidňuje a opozice hovoří o tom, že si vládnoucí Starostové na problému jen dělají PR. Samotný primátor dnes tvrdí, že je vše pod kontrolou. „Z Povodí Labe máme informace, že pozastavili jiné akce, aby mohli libereckou přehradu dokončit,“ uvedl primátor na stránkách města.

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Suverénně nejúspěšnější politik Libereckého kraje, jehož voličům nevadí, že mu hrozí nepodmíněný trest za korupci, Martin Půta ze STAN/SLK, by rád vedl Liberecký kraj
Přesně před půl stoletím, tedy 21. září 1973, se slavnostně otevřel hotel s vysílačem na Ještědu, fenomenální stavba, která se stala symbolem Liberce i
Náš Liberec nedávno informoval, že liberecká radnice se chystá zvýšit daň z nemovitostí pro velké firmy, jelikož jejich areály zatěžují více městskou infrastrukturu. Mezi
Až 360 milionů korun. O tolik mohl být Liberec za posledních dvanáct let bohatší, kdyby zvedl daň z nemovitosti velkým firmám, které také nejvíce