Liberecká přehrada pomalu ukazuje svou novou tvář

Rekonstrukce liberecké přehrady, jako mnoho jiných věcí v Liberci, trvá déle, než se původně slibovalo. Nicméně v těchto dnech se začíná rýsovat, jak by mohla vypadat její promenáda, kde zazáří ruprechtická žula.

Symbolicky první z obřích kamenů umístili včera pracovníci odborné firmy podél části břehu liberecké přehrady, kde pokračuje rozsáhlá rekonstrukce. Postupně se jich tam v následujících týdnech ukotví přesně 256 kusů.

Délka každého z nich je 2 metry a váha cca 1200 kilogramů. Vyrovnány budou, dle vyjádření liberecké radnice, ve třech stupních, čímž vznikne nejen komfortní prostor pro vstup do vody, ale i místo, které mohou v budoucnu návštěvníci využívat třeba k opalování.

Podle náměstka pro architekturu a veřejný prostor Jiřího Janďourka (STAN/Starostové pro Liberecký kraj) je materiál typicky liberecký. Jedná se totiž o klasickou ruprechtickou žulu, jejíž časté používání, zejména od doby rozmachu města v 19. století, dalo Liberci jeho typický ráz.

Sám Jiří Janďourek se, ještě jako hlavní architekt, v minulém volebním období podílel na vypracování architektonické studie, která ukázala směr, jak by liberecká přehrada měla v budoucnu vypadat.

Náš Liberec na začátku léta přinesl zprávu o prohlášení primátora Jaroslava Zámečníka (STAN/Starostové pro Liberecký kraj) ohledně přehrady. Podle něj je ohroženo financování rekonstrukce přehrady na Harcovském potoce.

Povodí Labe situaci ale uklidňuje a opozice hovoří o tom, že si vládnoucí Starostové na problému jen dělají PR. Samotný primátor dnes tvrdí, že je vše pod kontrolou. „Z Povodí Labe máme informace, že pozastavili jiné akce, aby mohli libereckou přehradu dokončit,“ uvedl primátor na stránkách města.

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Před měsícem, když byl celý magistrát ještě ochromen zásahem protikorupční policie, primátor Jaroslav Zámečník tvrdil, že s auditem veřejných zakázek na magistrátu bude pomáhat
To, s čím má problém Praha, není problém v Chrastavě. Zde se dočká modernizace místní železniční trati, vznikne například nové nástupiště. A stát bude
Včera, 20. května, zemřel akademický architekt Otakar Binar, který byl výraznou postavou architektonického a uměleckého vývoje Liberce od druhé poloviny 20. století. Otakaru Binarovi
Vedoucí odboru správy veřejného majetku na libereckém magistrátu Lukáš Hýbner rezignoval v souvislosti s aktuální korupční kauzou na svou funkci. Policií je obviněn a