24. Duben, 2024

Nikdy nekouká na barvu politického trička, když jde o dobrou věc, domluví se se všemi. Má zkušenosti ze sněmovny i z vedení města, umí vše propojit. Plní sliby a má výsledky. Nejen takové argumenty padaly na včerejším sněmu hnutí ANO v Libereckém kraji při nominaci lídra kandidátky do podzimních krajských voleb…

23. Duben, 2024

„Před dnešním zasedáním krajského zastupitelstva jsem médiím poskytl vyjádření k aktuálnímu dění v tzv. kauze „Liberec“. S kauzou Liberec, ani s žádnou její medializovanou větví, nemám nic společného. Proto snahu moji osobu s ní propojit považuji za další pokus mě politicky zlikvidovat….

22. Duben, 2024

Politické vedení města Liberce je v krizi kvůli rozsáhlé policejní akci, která vypovídá o nebývalé korupci na zdejším magistrátu. Primátor dnes představil kroky, kterými chce prošetřit veřejné zakázky a rád by, aby jej policie zbavila mlčenlivosti. Opozice ale žádá jeho odvolání s tím, že mu nevěří, že šlo o selhání jednotlivce, musí podle ní…

21. Duben, 2024

Mohutná korupční aféra, která ukazuje nebývalé klientelistické prostředí na liberecké radnici, má přesah i na Liberecký kraj. Jak zjistil jako první Náš Liberec, policie se zajímá i o hejtmana Martina Půtu. Ten na tajném sjezdu SLK musel čelit silné kritice svých spolustraníků….

18. Duben, 2024

Náš Liberec přináší otevřený pohled na to, jak, dle policie, probíhalo zadání miliardové zakázky na rekonstrukci plaveckého bazénu na Tržním náměstí v Liberci. Podle detektivů měl vše od začátku pevně v rukou majitel Syneru Petr Syrovátko, který úkoloval náměstka Petra Židka z ODS. …

17. Duben, 2024

Investigativní zjištění našeho webu zajímají republiková média již týden. Poslechněte si jeden z nejsledovanějších českých podcastů, 5:59 Lenky Kabrhelové na Seznam Zprávách, který se věnuje aktuální korupční kauze, která otřásá zdejší politickou scénou, ale i klientelistickému prostředí, které svazuje liberecký veřejný život….

16. Duben, 2024

Reakce koaličních stran Starostů, ANO a Pirátů na nebývalou krizi důvěryhodnosti je ubohá. Bez jakékoliv sebereflexe vykládají aktuální korupční jako selhání jednotlivců. Opomíjejí ovšem to, co je zjevné. Spolu se zkorumpovaným náměstkem Židkem rozhodovali v radě města podle pokynů Syneru i oni….

15. Duben, 2024

STAN/Starostové pro Liberecký kraj, ANO a Piráti vypověděli smlouvu ODS po sérii odhalení, které minulý týden přinesl Náš Liberec a která, dle policie, dokumentují, jakým způsobem bývalý člen a náměstek primátora Petr Židek za ODS pracoval pro Syner. Židek slíbil koalici věrnost i jako nezařazený zastupitel poté, co byl vyloučen z ODS….

15. Duben, 2024

Petr Židek (vyloučen z ODS) dnes ráno odevzdal rezignaci na svou funkci náměstka primátora pro veřejný majetek a sportovní infrastrukturu. Řadovým zastupitelem ale zůstává a nadále je připraven podporovat koalici STAN/Starostů pro Liberecký kraj, ANO a Pirátů….

15. Duben, 2024

V souvislosti s vyšetřováním další korupční kauzy v Libereckém kraji, která se opět dotýká i hejtmana z hnutí Starostové pro Liberecký kraj Martina Půty, se předsednictvo hnutí ANO v Libereckém kraji rozhodlo vyzvat hejtmana Martinu Půtu k okamžité rezignaci. Pokud se tak nestane, budeme usilovat o svolání mimořádného jednání krajského zastupitelstva. …