18. Duben, 2024

Náš Liberec přináší otevřený pohled na to, jak, dle policie, probíhalo zadání miliardové zakázky na rekonstrukci plaveckého bazénu na Tržním náměstí v Liberci. Podle detektivů měl vše od začátku pevně v rukou majitel Syneru Petr Syrovátko, který úkoloval náměstka Petra Židka z ODS. …

17. Duben, 2024

Investigativní zjištění našeho webu zajímají republiková média již týden. Poslechněte si jeden z nejsledovanějších českých podcastů, 5:59 Lenky Kabrhelové na Seznam Zprávách, který se věnuje aktuální korupční kauze, která otřásá zdejší politickou scénou, ale i klientelistickému prostředí, které svazuje liberecký veřejný život….

16. Duben, 2024

Reakce koaličních stran Starostů, ANO a Pirátů na nebývalou krizi důvěryhodnosti je ubohá. Bez jakékoliv sebereflexe vykládají aktuální korupční jako selhání jednotlivců. Opomíjejí ovšem to, co je zjevné. Spolu se zkorumpovaným náměstkem Židkem rozhodovali v radě města podle pokynů Syneru i oni….

15. Duben, 2024

STAN/Starostové pro Liberecký kraj, ANO a Piráti vypověděli smlouvu ODS po sérii odhalení, které minulý týden přinesl Náš Liberec a která, dle policie, dokumentují, jakým způsobem bývalý člen a náměstek primátora Petr Židek za ODS pracoval pro Syner. Židek slíbil koalici věrnost i jako nezařazený zastupitel poté, co byl vyloučen z ODS….

15. Duben, 2024

Petr Židek (vyloučen z ODS) dnes ráno odevzdal rezignaci na svou funkci náměstka primátora pro veřejný majetek a sportovní infrastrukturu. Řadovým zastupitelem ale zůstává a nadále je připraven podporovat koalici STAN/Starostů pro Liberecký kraj, ANO a Pirátů….

15. Duben, 2024

V souvislosti s vyšetřováním další korupční kauzy v Libereckém kraji, která se opět dotýká i hejtmana z hnutí Starostové pro Liberecký kraj Martina Půty, se předsednictvo hnutí ANO v Libereckém kraji rozhodlo vyzvat hejtmana Martinu Půtu k okamžité rezignaci. Pokud se tak nestane, budeme usilovat o svolání mimořádného jednání krajského zastupitelstva. …

13. Duben, 2024

Po zveřejnění zjištění z aktuální korupční kauzy, které včera přinesl Náš Liberec, jednala republiková výkonná rada ODS a učinila razantní krok. Náměstek Petr Židek i majitel Petr Syrovátko z ODS byli nejprve vyzváni, aby svá členství pozastavili, ale odmítli. ODS pak sáhla k tvrdému řešení….

12. Duben, 2024

Náš Liberec přináší exkluzivní materiál, který ukazuje, jak majitel zdejší stavební firmy, dle policie, uplácel náměstka primátora Liberce. Podle detektivů Petr Židek z ODS pro stavebního bosse Petra Syrovátko pracoval na povel, často zcela proti zájmům většiny obyvatel města. Jednalo se o kontroverzní politická rozhodnutí, o nichž v minulosti informoval Náš Liberec….

12. Duben, 2024

Kontroverzní liberecký podnikatel, o jehož byznysu spojeném s veřejnými zakázkami Náš Liberec informuje dlouhodobě, bude vyšetřován ve vazbě. Rozhodl o tom včera odpoledne liberecký soud. Ve vazbě zůstane i někdejší vedoucí odboru správy veřejného majetku Lukáš Hýbner. Majitel Syneru Petr Syrovátku je mimo republiku a obviněný náměstek z ODS se vrátil na radnici….

11. Duben, 2024

AKTUALIZACE: HEJTMAN ZJIŠTĚNÍ NL POTVRDIL Náš Liberec zjistil i třetí větev vyšetřování korupce v Liberci, o které zatím nechce státní zastupitelství mluvit. Jedná se o podezření na korupční činnost ohledně výstavby obří solární elektrárny v Ralsku. Policie kvůli tomu učinila v úterý i domovní prohlídku u hejtmana Půty….