nášLiberec

Search

13. Červen, 2024

Praktiky a spolupráce firem, která v Liberci nejsou neznámé, zaujaly i úředníky Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Jedná se o více jak půl miliardovou zakázku v Praze, kde je podezření na společném postupu uchazečů při veřejné soutěži….

12. Červen, 2024

Liberec vozí svůj „zelený“ odpad do 40 kilometrů vzdálené Mimoně. Liberečany to stojí téměř 5 milionů korun ročně. Vedení města před šesti lety nechalo propadnout dotaci na nový sběrný dvůr připravenou svými předchůdci, jehož součástí byla kompostárna, a od té doby se nehnulo z místa. …

11. Červen, 2024

Jediným zástupcem Libereckého kraje v Evropském parlamentu bude Jan Farský zvolený za hnutí STAN. Farský byl zvolen i poslancem při posledních volbách do českého parlamentu, ale musel odstoupit, když vyšlo najevo, že voličům zatajil svou cestu do USA….

10. Červen, 2024

Vítězem právě proběhlých voleb do Evropského parlamentu je hnutí ANO. Volilo jej téměř 27 procent těch, kteří dorazili k volebním urnám. Oproti posledním volbám nejvíce propadli Piráti….

7. Červen, 2024

O důchodce se nemá starat kraj, ale obec. To tvrdí vedení kraje a proto se odmítá starat o domovy důchodců například v Liberci. Nicméně to neplatí v Hrádku nad Nisou, kde bydlí hejtman Martin Půta a mají silnou základnu jeho Starostové. Zde kraj zaplatil a bude provozovat nový domov důchodců….

6. Červen, 2024

Severočeské muzeum v Liberci přichystalo výstavu na téma život a dílo Karla Hubáčka. Výstava pod názvem Karel Hubáček známý i neznámý, která je součástí oslav stého výročí narození architekta, začne v libereckém muzeu příští týden….

5. Červen, 2024

Jsou to přesně dva roky, co libereckým veřejný životem hýbal záměr vedení Libereckého kraje na radikální obnovu a předělání parku u Severočeského muzea. Po dvou letech Liberecký kraj stále stojí na místě, vedení muzea alespoň vyměnilo zničené lavičky….

3. Červen, 2024

V Liberci se otvírá parkoviště na Pastýřské ulici za téměř 55 milionů korun. Stavba se nejen prodražuje, ale za pozornost stojí podivné zdůvodnění žádosti o dotaci z Evropské unie, která stavbu zaplatila….

31. Květen, 2024

Poněkud bouřlivý byl začátek včerejšího jednání zastupitelstva, kdy v diskuzích vystoupili místní občané. Několik z nich se nelíbil způsob, jakým náměstek pro architekturu, veřejný prostor a dopravní stavby Jiří Janďourek nechává v Liberci opravovat silnice. A přišli mu to říct….

30. Květen, 2024

Liberec bude Libereckému kraji doplácet dalších téměř 4 miliony za provoz Centra pro zvířata v nouzi Archa, která patří pod zoo, kterou před dvěma lety Liberec za kontroverzních podmínek kraji. Již nyní na provoz zoo Liberec doplácí kraji 25 milionů ročně….