15. Duben, 2024

Petr Židek (vyloučen z ODS) dnes ráno odevzdal rezignaci na svou funkci náměstka primátora pro veřejný majetek a sportovní infrastrukturu. Řadovým zastupitelem ale zůstává a nadále je připraven podporovat koalici STAN/Starostů pro Liberecký kraj, ANO a Pirátů….

15. Duben, 2024

V souvislosti s vyšetřováním další korupční kauzy v Libereckém kraji, která se opět dotýká i hejtmana z hnutí Starostové pro Liberecký kraj Martina Půty, se předsednictvo hnutí ANO v Libereckém kraji rozhodlo vyzvat hejtmana Martinu Půtu k okamžité rezignaci. Pokud se tak nestane, budeme usilovat o svolání mimořádného jednání krajského zastupitelstva. …

13. Duben, 2024

Po zveřejnění zjištění z aktuální korupční kauzy, které včera přinesl Náš Liberec, jednala republiková výkonná rada ODS a učinila razantní krok. Náměstek Petr Židek i majitel Petr Syrovátko z ODS byli nejprve vyzváni, aby svá členství pozastavili, ale odmítli. ODS pak sáhla k tvrdému řešení….

12. Duben, 2024

Náš Liberec přináší exkluzivní materiál, který ukazuje, jak majitel zdejší stavební firmy, dle policie, uplácel náměstka primátora Liberce. Podle detektivů Petr Židek z ODS pro stavebního bosse Petra Syrovátko pracoval na povel, často zcela proti zájmům většiny obyvatel města. Jednalo se o kontroverzní politická rozhodnutí, o nichž v minulosti informoval Náš Liberec….

12. Duben, 2024

Kontroverzní liberecký podnikatel, o jehož byznysu spojeném s veřejnými zakázkami Náš Liberec informuje dlouhodobě, bude vyšetřován ve vazbě. Rozhodl o tom včera odpoledne liberecký soud. Ve vazbě zůstane i někdejší vedoucí odboru správy veřejného majetku Lukáš Hýbner. Majitel Syneru Petr Syrovátku je mimo republiku a obviněný náměstek z ODS se vrátil na radnici….

11. Duben, 2024

AKTUALIZACE: HEJTMAN ZJIŠTĚNÍ NL POTVRDIL Náš Liberec zjistil i třetí větev vyšetřování korupce v Liberci, o které zatím nechce státní zastupitelství mluvit. Jedná se o podezření na korupční činnost ohledně výstavby obří solární elektrárny v Ralsku. Policie kvůli tomu učinila v úterý i domovní prohlídku u hejtmana Půty….

10. Duben, 2024

Včerejší mohutný zásah policie na libereckém magistrátu nabírá konkrétnější obrysy. Ze sdělení státního zastupitelství, které má Náš Liberec k dispozici, je patrné, že náměstek Petr Židek z ODS je omezen na svobodě a byl obviněn z závažných činů. Obviněn byl i vedoucí správy veřejného majetku Lukáš Hýbner a další lidé, kteří dle policie měli…

10. Duben, 2024

Včerejší největší protikorupční zátah, jaký od války liberecký magistrát pamatuje, spustil samozřejmě i vlnu politických reakcí. Opozice například zvažuje i vyvolání mimořádného zastupitelstva a bude požadovat reorganizaci politického vedení a městské rady….

9. Duben, 2024

AKTUALIZACE: Dnešní policejní zátah v Liberci, o kterém ráno Náš Liberec informoval jako první, se netýká jedné zakázky, ale celého korupčního prostředí, které se podle mužů zákona za vlád STAN/Starostů pro Liberecký kraj, ANO, ODS a Pirátů rozbujelo na libereckém magistrátu. Zadrženi byl náměstek primátora Petr Židek z ODS a vedoucí odboru správy veřejného…

9. Duben, 2024

Národní centrála proti organizovanému zločinu zasahuje na libereckém magistrátě. Informaci naší redakci potvrdil mluvčí radnice Tomáš Tesař. Zásah se má týkat rovněž některých stavebních firem v Liberci….