15. Únor, 2023

Vedení města (koalice STAN/Starostové pro Liberecký kraj, ANO, ODS a Piráti) předkládá zastupitelům plán na vytvoření školních tříd ve vaně zchátralého bazénu u ZŠ Švermova. Rodiče františkovských dětí protestují….

15. Únor, 2023

Starosta obce Rádlo nad rámec svého platu pobíral každý rok několik desítek tisíc z obecní kasy jako mimořádnou odměnu. Proti tomu se ozvalo Ministerstvo vnitra. Obec se tedy snažila zpětně upravit usnesení zastupitelstva tři roky zpětně – i to je ale podle ministerstva v rozporu se zákonem….

14. Únor, 2023

Dalším jednáním se dnes u libereckého soudu začala probírat kauza zmanipulované zakázky rekonstrukce kostela sv. Máří Magdalény, kterou provázely úplatky. U soudu vystoupil i obžalovaný hejtman Martin Půta, který se snažil vzbudit dojem, že ve věci postupoval standardně. Odposlechy ale hovoří proti němu….

14. Únor, 2023

Liberec čeká zasedání zastupitelstva. Na programu má například projekt nové kompostárny, kterou chce vedení města ve spolupráci se soukromými firmami vybudovat v Chotyni nebo výstavbu nových tříd na ZŠ Švermova, které mají vzniknout v prostorách zdejšího zchátralého bazénu….

13. Únor, 2023

Ministerstvo životního prostředí podpořilo projekt na prosazování změn v zemědělské krajině ve výši 300 tisíc Kč. Ekologové z Institutu pro udržitelný rozvoj (IPUR) v projektu usilují o změnu zemědělských dotací a postupné vyčlenění až 10 % zemědělské půdy pro nové přírodní prvky. Ty by rozčlenily obří lány a poskytly více místa pro přírodu. Ve spolupráci s partnerskou organizací…

12. Únor, 2023

Před dvěma týdny vyvrcholila reklamní kampaň spojená s reality show, které se v České kotlině říká přímá volba prezidenta. Zvítězil kandidát pravice, když jeho marketéři dokázali přesvědčit nemalou část veřejnosti, že to je kandidát občanský. Náš kraj bude ale díky němu mít na Hradě možná i svoje zastoupení….

10. Únor, 2023

Projektovou přípravu výstavby cyklostezek, jejich budování i rekonstrukce podpoří v tomto roce Liberecký kraj jedenácti miliony korun ze svého dotačního fondu. Kritici z řad samotných cyklistů ale tvrdí, že je to absolutně nedostačující. Zejména vzhledem k tomu, kolik kraj nyní pobírá od státu díky inflaci a kolik investuje do podpory automobilismu….

9. Únor, 2023

V roce 2022 se spolku Čmelák podařilo na území Libereckého kraje vysadit dalších 1000 vzrostlých sazenic tisu. Je to více, než kolik dnes v celém kraji najdeme dospělých tisů. Čmelák tak díky financím z tzv. Norských fondů i pomoci řady dobrovolníků pokračoval v záchraně této vzácné dřeviny a v jejím návratu do krajiny….

8. Únor, 2023

Vedení města připravilo novou vyhlášku o hazardu. Podle liberecké opozice se ale může stát, že se do města vrátí ve větší míře automaty, herny a s tím spojené problémy….

7. Únor, 2023

V Liberci se často věci táhnou. Tak je tomu i v případě nezákonně umístěného schodu s citátem Václava Havla při vstupu do radnice, který byl v rozporu s památkovým zákonem instalován před více jak třemi lety. Nyní se schodiště dočká celkové renovace a problém by měl zmizet. …