22. Září, 2023

Vláda uvrhla obce do obrovské nejistoty. Je to poměrně silné tvrzení, ale jako starostka třetího největšího města v kraji myslím, že vím, o čem mluvím. Obracím se proto na zvolené poslance za náš kraj, kterým není osud jejich obcí a lidí lhostejný, aby nám pomohli….

20. Září, 2023

Nová výstava ve vestibulu Krajského úřadu Libereckého kraje přiblíží návštěvníkům, v čem spočívá přínos mokřadů a tůní pro přírodu i pro život lidí….

12. Září, 2023

Do třetice všeho dobrého! Liberec se opět na jeden den stane hlavním českým městem poezie. A to v sobotu 14. října 2023 (a tentokrát i trochu o den později, 15. října). Postará se o to 26 účinkujících třetího ročníku 1. libereckého festivalu poezie. A stejně jako v předchozích dvou dílech v letech 2019 a…

1. Září, 2023

Ekologové z Liberce chtějí tímto způsobem získat více peněz na přípravu projektů na nové tůně, remízky, stromořadí nebo obnovu pestrých luk. Novinka spočívá v tom, že se nejedná o dary, ale o půjčky, které využijí na předfinancování projektů a po smluvené době je lidem vrátí i s úrokem a zároveň s informacemi, co se…

31. Srpen, 2023

Na krajském zastupitelstvu zazněly od hejtmana Půty jen těžko uvěřitelné výroky. Privilegované postavení prý má podle něj město Liberec. Reagoval tak na kritiku, že zcela nesystémově a diskriminačně podpořil svůj domovský Hrádek nad Nisou, když z krajského rozpočtu financuje stavbu jeho domova důchodců….

31. Srpen, 2023

Projekt garantovaného bydlení má první nastěhované klienty. Do bytu soukromého vlastníka se podařilo nastěhovat pětičlennou rodinu, která již delší dobu marně sháněla vlastní bydlení a situaci byla nucena řešit bydlením na ubytovně….

9. Srpen, 2023

Začátkem minulého týdne zemřel Jakub Šeps, vedoucí oddělení cestovního ruchu Krajského úřadu Libereckého kraje….

27. Červenec, 2023

Lupina mnoholistá nebo také vlčí bob, latinsky Lupinus polyphyllus, je statná luční bylina, která je zařazena mezi invazivní rostliny….

19. Červenec, 2023

Libereckému kraji přibyly tři významné kulturní památky. Jedná se o objekt kina Varšava v ulici Frýdlantská v Liberci, základní školu v liberecké Husově ulici a o vilu Emila Simona v Hejnicích z počátku dvacátého století….

30. Červen, 2023

Petice „Vraťme 10 % přírodě“ získala za necelý rok od svého spuštění prvních 10 000 podpisů. Petice je součástí projektu Koalice pro krajinu, jehož cílem je vyčlenit postupně až 10 % zemědělské půdy zpět pro přírodu na obnovu krajinných prvků. Naše krajina se dlouhodobě potýká s řadou problémů, jako je sucho, eroze a nedostatek biodiverzity. Z původní…
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.