Ve Vratislavicích odvolali starostu za ODS Luďka Oraného.

Podle opozičních zastupitelů pohár trpělivosti s chováním, nyní již ex-starosty, Luďka Oraného přetekl. Obviňují jej z toho, že špatně a majetnicky nakládal s obecním majetkem a prosazoval kde mohl svoje přátele.

Řady politiků ODS nařčených z nezákonného nebo minimálně netransparentního jednání rozšířil Luďěk Oraný, starosta za ODS z městského obvodu Vratislavice nad Nisou.Zastupitelé nyní již bývalému starostovi Luďkovi Oranému vytýkali špatné nakládání s majetkem obvodu a neplnění usnesení zastupitelstva.

Zmíněno bylo i například špatné a neférové rozdělování dotací, kdy měl Luděk Oraný prosadit dotaci v řádech milionů pro fotbalový klub, kde figurují jeho přátelé.

Do čela zdejší radnice zvolili novou pětičlennou radu v čele se třicetiletým starostou Lukášem Pohankou rovněž za ODS. Ten se ocitl po převratu z minulého týdne v opozici.

Luděk Oraný se brání, že to, z čeho jej obviňují, není pravda a může to dokázat. Kdyby prý neplnil usnesení, už dávno by se ostatní zastupitelé ozvali. Stejně jako by už dávno podali i trestní oznámení, kdyby špatně nakládal s obecním majetkem.

Jaroslav Tauchman

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Liberečanům budou ve veřejném prostoru sloužit nové lavičky. Město jich zatím nakoupilo dvacet a již se instalují v ulicích. Milá pozornost ostře kontrastuje s
Liberečtí radní projednali návrh Výboru pro kulturu a cestovní ruch na udělení šesti Medailí města Liberce v roce 2024. Návrh budou nyní schvalovat liberečtí
„Nemuseli jsme jen sedět a poslouchat nudné kecy, dozvěděli jsme se důležité věci zajímavým způsobem. Čekala jsem, že se unudím k smrti, ale fakt mě to
Obě jizerská města, která spojuje jedna řeka, mají další společnou věc: jejich radnice jsou nově prohlášeny národními kulturními památkami. Radnice v Liberci i Jablonci
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.