Rada Libereckého kraje odvolala ředitele ZZS LK Mackovíka

Rada LK dnes odvolala z funkce ředitele Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje Stanislava Mackovíka, a to na základě výsledků forenzního auditu provedeného společností NEXIA AP a.s.

Zároveň jmenovala MUDr. Jana Lejska, dosavadního lékařského náměstka, novým ředitelem ZZS LK.

„Není pravda, že pan ředitel Mackovík rezignoval, požádal pouze o poskytnutí pracovního volna k výkonu veřejné funkce. To si z pohledu nároků na řízení záchranné služby, ale i zákoníku práce neumím dost dobře představit. Hlavním důvodem odvolání jsou manažerská selhání vyplývající z forenzního auditu, který dnes projednala rada kraje. Závěry auditu poskytneme veřejnosti, aby se s nimi každý mohl seznámit (viz příloha Manažerské shrnutí). Nový ředitel této největší příspěvkové organizace potřebuje mít jasný mandát k tomu, aby mohl provést potřebné změny v některých oblastech činnosti záchranné služby a zajistil nápravu chyb,“ řekl mimo jiné hejtman s tím, že si přesto váží některých opatření, které odvolaný ředitel již v průběhu zpracování auditu provedl, například zrušil některé nevýhodné smlouvy.

Náměstkyně hejtmana pro zdravotnictví LK Zuzana Kocumová očekává, že se výrazně zlepší komunikace s vedením ZZS LK.

„I jeho takzvaná rezignace, či spíše žádost o dočasné uvolnění, byla nejprve doručena médiím, a pak teprve na kraj. Vzhledem k negativnímu výsledku auditu věřím, že až vypíšeme nové výběrové řízení na místo ředitele, bude vybrán člověk, který naplní závěry auditu a nebude případné spory či diskuse o různých názorech na věc převádět do osobní roviny,“ dodala náměstkyně s tím, že audit ukázal, jak některé oblasti činnosti záchranky nebyly dobře řízeny, například autoprovoz.

Výběrové řízení na nového ředitele ZZS LK bude podle hejtmana a jeho náměstkyně ukončeno do tří měsíců. „Cíl změny je jediný. Kvalitní fungování záchranné služby pro všechny obyvatele kraje, ale s přiměřenými a kontrolovanými náklady na její činnost,“ uzavřel hejtman.

Mgr. Langer Jiří

Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Pět dnů nabitých divadlem a zábavou – to je Mateřinka, mezinárodní festival profesionálních loutkových divadel s inscenacemi pro děti předškolního věku, jehož 28. ročník se v Liberci
Město Liberec vypisuje zadávací řízení na projektovou dokumentaci, ve všech stupních, včetně inženýrské činnosti a autorského dozoru, pro druhou etapu výstavby městského bydlení na
Vážení a milí, rád bych pozval Vás, ale i Vaše rodiny, přátele, klienty, známé, obchodní partnery apod., na třináctý díl mé talkshow Trdliště, který
Po několika letech ve funkci náměstka se Jiří Šolc v období 2014 – 2018 do politické funkce nedostal a pracoval pro developery. Následně ho