Když nevíte coby, vytáhněte Lenina

Známý nekritik vývoje liberecké polistopadové politiky a o to zuřivější odpůrce změn i Změn Michael Canov opět nezklamal a přispěchal se svým článkem odsuzující vznik Krajského protikorupčního pracoviště (KPKP). Už by si jeden začal o chrastavského starostu dělat starosti, kdyby tomu tak nebylo nebo kdyby se snad  začal zabývat například zdejší klientelistickou chobotnicí, která město stáhla téměř až na samé dno hospodářské existence. Ale nestalo se, vše při starém, jen pan starosta Canov začíná fušovat i do historiografie a propadá se čím dál hlouběji.

 

Pan starosta Canov už není jen amatérský právník, ale zřejmě se chystá i na dráhu amatérského historika.  A zdá se, že bude historikem mimořádně nápaditým a neotřelým. Už ví, že na naše nová o.p.s. je vlastně to samé jako sovětská Čeka, která se zrodila z plamenů občanské války v Rusku a má na svědomí tisíce obětí nebo Lidové milice, které v poválečném Československu pomáhaly nastolovat stalinismus.  A Michael Canov opět stojí na stráži demokracie, transparentnosti , pokroku, proti návratu bolševických manýrů. Zaplať pánbůh.

Ale abych panu starostovi nekřivdil. Ono to jeho polistopadové antikomunistické hrdinství nebude zas tak horké. Vždyť s představiteli krajské KSČM je jedna ruka, nadbíhají si, kde to jde a dokonce spolu s nimi dokáže pan starosta intrikovat proti vlastní koalici na kraji, kde už od začátku hraje roli zlého muže a trojského koně.  Vždyť některé významné členy krajské KSČM i Starostů pro Liberecký kraj, kde je pan Canov prvním místopředsedou spojuje i sympatie k jedné firmě se skrytou anonymní strukturou, která na městě i kraji outsourcuje veřejnou dopravu. Takže obrana demokracie ano, ale vše má své meze, vážení!

Pan starosta přišel i na to, že mezi orgány naší organizace jsou i členové Změny. Ano. Rozhodli jsme se jít spíše za nimi než například za panem starostou, který jako dlouholetý člen a přítel ODS nejen nekritizoval, ale i loajálně mlčel k budování byznys-politických struktur, které Liberec i celé Liberecko proslavily, až to pěkné není.  Ale možná zde je třeba hledat příčiny a kořeny dnešní, někdy až komické hysterie pana starosty vůči nám.

Jen jedno si pan starosta neuvědomuje. Že právě to máchání Leninem, Gottwaldem, Čekou a bůhví čím není jen více než co nejen hloupé, trapné a okatě prvoplánovité, ale že to zároveň shazuje i vše dobré a rozumné, co kdysi stihl za své politické kariéry vykonat.

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Náš Liberec v týdnu informoval, že kdysi oblíbená restaurace v areálu LVT na dnešní Masarykově třídě půjde k zemi. Její osud, stejně tak jako
Pod Ještědem žijeme už od devadesátých let jako v pohádce. Ne, ne že bychom se tu měli tak krásně a spokojeně. Nebo, že by
Je to už trochu upachtěné téma. Ale spor o sběrný dvůr byl první výrazný rozpor mezi stranami (tehdy) nové koalice. Jenže to psal rok
Pokud by v Liberci existovala politická satira (a náznaky tu byly, bohužel však zanikly), neuživila by se. Politická reprezentace by jí utloukla vlastní (ne)prací.