Bývalý liberecký policejní ředitel Dvořák byl odsouzen za korupci

Někdejší krajský ředitel policie v Liberci Miroslav Dvořák si může oddechnout. Hrozilo mu za korupční jednání až osm let.

Nakonec mu liberecký soud vyměřil „pouze“ dvouletý podmíněný trest s odkladem na čtyři roky za korupci a šest let zákaz práce u bezpečnostních sborů. V roce 2011, před svým odvoláním, byl odsouzen na čtyři roky.

 

Státní zástupce tvrdil, že Dvořák dopustil korupce tím, že požadoval úplatek ve výši 250 tisíc korun jako provizi za svou roli při projektu na umístění radarů pro měření rychlosti u škol v Libereckém kraji.

Podle původního znění obžaloby si Dvořák také ponechal sponzorský dar 100 tisíc korun určený pro policejní sdružení IPA. Ovšem u tohoto bodu sám státní zástupce navrhl stažení obžaloby.

Prokázat se nepodařilo ani zneužívání své funkce, kdy měl Dvořák chtít po svých podřízených provádění stavebních prací na svých majetcích či nemovitostech rodiny.

Známé se staly i Dvořákovy styky s místní politickou i podnikatelskou smetánkou. Vedle dobrých styků s představiteli ODS v Liberci i České Lípě a zdejší stavební lobby proslul Dvořák i svou „prací“ pro zdejšího sociálně demokratického bosse Roberta Duška, pro kterého měl zjišťovat důvěrné informace. Za toto již v minulosti Dvořák dostal pravomocný osmnáctiměsíční podmíněný trest za zneužití pravomoci úřední osoby.

Pomáhat měl, na přímluvu Roberta Duška, i někdejšímu krajskému náměstku pro dopravu Martinu Seppovi, kvůli kterému se měl zasadit o zahlazení jeho dopravního přestupku, když Sepp jel v obci rychlostí 110 km/h.

 

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Česko-polský spor o těžbu v hnědouhelném dole Turów na hranicích dostává novou dynamiku. Podle Vojvodského správního soudu ve Varšavě nebezpečí významného poškození životního prostředí.
Šlendrián, napadlo by leckoho. Je to sotva půl roku, co se s velkou slávou a za účasti místních policejních špiček otevíral politicky protežovaný policejní
Státní zástupce zrušil stíhání společnosti Eurovia CS v kauze údajné korupce při rekonstrukci tramvajové trati v centru Liberce. Podle žalobce měla společnost účinný protikorupční
Vítězem 19. ročníku Ceny Karla Hubáčka je rekonstrukce Liebiegova paláce v Liberci za čtvrt miliardy korun. Nákladná rekonstrukce významné liberecké památky ale stála o
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.