V městských společnostech se rozběhnou audity

Město Liberec nechá v následujících měsících provést komplexní audity ve svých akciových společnostech. Mají prověřit hospodaření firem a efektivitu řízení, jejíž zvýšení je jednou z hlavních priorit nového vedení města. Liberečtí radní již schválili harmonogram postupu zadání auditů. Výsledky se dají očekávat už v létě letošního roku.

„Audity by měly být podkladem pro budoucí rozhodnutí, zda se rozběhnou v městských společnostech výběrová řízení na nový management. Nechceme dělat změny za každou cenu, proto chceme nejprve znát detailní stav městských společností,“ řekl náměstek primátora pro ekonomiku a strategický rozvoj a dotace Jan Korytář.

Audity proběhnou v Dopravním podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou, Technických službách města Liberce,Sportovním areálu Ještěd a ve společnosti Liberecká IS. „Zadání auditu v jednotlivých společnostech a konkrétní rozsah je v kompetenci nových představenstev, rada města tento proces pouze koordinuje. Důležité je, aby všechny audity poskytly odpovědi na otázky rizik spojených se smluvními závazky a jejich efektivity, dále efektivity využívání lidských zdrojů a potencionálního střetu zájmů mezi firmou a jejími dodavateli,“ vysvětlil městský radní Josef Šedlbauer.

Společně s audity se ve vybraných městských akciových společnostech případně uskuteční také výběrová řízení na jejich ředitele. Výběrová řízení budou otevřená, o nominaci kandidátů budou požádány i personální agentury. V hodnotící komisi bude zastoupena opozice, zástupce zaměstnanců, personalista a externí odborník v oblasti působnosti firmy.

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Vláda uvrhla obce do obrovské nejistoty. Je to poměrně silné tvrzení, ale jako starostka třetího největšího města v kraji myslím, že vím, o čem
Nová výstava ve vestibulu Krajského úřadu Libereckého kraje přiblíží návštěvníkům, v čem spočívá přínos mokřadů a tůní pro přírodu i pro život lidí.
Do třetice všeho dobrého! Liberec se opět na jeden den stane hlavním českým městem poezie. A to v sobotu 14. října 2023 (a tentokrát
Ekologové z Liberce chtějí tímto způsobem získat více peněz na přípravu projektů na nové tůně, remízky, stromořadí nebo obnovu pestrých luk. Novinka spočívá v