nášLiberec

Search

V městských společnostech se rozběhnou audity

Město Liberec nechá v následujících měsících provést komplexní audity ve svých akciových společnostech. Mají prověřit hospodaření firem a efektivitu řízení, jejíž zvýšení je jednou z hlavních priorit nového vedení města. Liberečtí radní již schválili harmonogram postupu zadání auditů. Výsledky se dají očekávat už v létě letošního roku.

„Audity by měly být podkladem pro budoucí rozhodnutí, zda se rozběhnou v městských společnostech výběrová řízení na nový management. Nechceme dělat změny za každou cenu, proto chceme nejprve znát detailní stav městských společností,“ řekl náměstek primátora pro ekonomiku a strategický rozvoj a dotace Jan Korytář.

Audity proběhnou v Dopravním podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou, Technických službách města Liberce,Sportovním areálu Ještěd a ve společnosti Liberecká IS. „Zadání auditu v jednotlivých společnostech a konkrétní rozsah je v kompetenci nových představenstev, rada města tento proces pouze koordinuje. Důležité je, aby všechny audity poskytly odpovědi na otázky rizik spojených se smluvními závazky a jejich efektivity, dále efektivity využívání lidských zdrojů a potencionálního střetu zájmů mezi firmou a jejími dodavateli,“ vysvětlil městský radní Josef Šedlbauer.

Společně s audity se ve vybraných městských akciových společnostech případně uskuteční také výběrová řízení na jejich ředitele. Výběrová řízení budou otevřená, o nominaci kandidátů budou požádány i personální agentury. V hodnotící komisi bude zastoupena opozice, zástupce zaměstnanců, personalista a externí odborník v oblasti působnosti firmy.

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Hnutí ANO v Libereckém kraji oficiálně podalo kandidátky do krajských voleb a voleb do části senátu, které se uskuteční ve dnech 20. a 21.
Po několik let probíhala na Grabštejně rozsáhlá rekonstrukce objektu a stavební úpravy, které vyžadovaly i zásah do terénu. Význam lokality, statut národní kulturní památky
Společnost STEM/MARK, a. s., provede pro město sociologický průzkum za účelem ověření a rozšíření dat v rámci Místní agendy 21. V průzkumu město osloví
Na kandidátce hnutí Starostové pro Liberecký kraj pro podzimní krajské volby dostávají kromě zkušených a úspěšných politiků a starostů velký prostor také nové tváře.