nášLiberec

Search

Politici bojující v barvách hazardu se nevzdávají

Část jabloneckých zastupitelů v čele s primátorem Petrem Beitlem se na čtvrtečním zastupitelstvu 18.6.2015 znovu chystá předložit návrh vyhlášky, která umetá cestičku fungování herních provozoven na území města. Snaží se tak opakovaně prolomit zákaz heren a kasín, ke kterému se představitelé města v roce 2011 zavázali a před loňskými volbami hrdě a nahlas hlásili.

„Je velká škoda, že někteří zastupitelé nechtějí dát městu bez heren ani šanci!“ podotýká představitel hnutí jablonec bez hazardu Jakub Strnad . „V Jablonci nad Nisou automaty postupně ubývají, ale správní řízení na odebrání licencí ze strany Ministerstva financí jsou v mnoha případech zdlouhavá, proto má celá řada heren dodnes otevřeno. Je absurdní, že již v této situaci někteří zastupitelé nelení a snaží se prosadit další trvání hazardu, přestože si Jablonec život bez heren a kasín v centru ještě vůbec nevyzkoušel.“

Primátor Beitl současným postupem navíc ničí odvedenou práci předchozích zástupců zastupitelstva, kteří prosazení zákazu heren a kasín a složitému vyjednáváním s představiteli herního průmyslu věnovali enormní úsilí. To jen dokazuje, jak vysoký tlak je na současné zastupitelstvo vyvíjen ze strany zástupců majitelů herních provozoven a prohazardních lobistů. „Musíme si uvědomit, že pro úzkou skupinu podnikatelů znamená prolomení zákazu heren a kasín příjmy v řádech desítek miliónů korun a za ty se vyplatí bojovat všemi prostředky.“, upozorňuje Jakub Strnad.

Argumentace uvedená v důvodové zprávě návrhu nové vyhlášky je přitom zcela účelová a nesmyslná. V době, kdy jsou v Jablonci otevřeny ještě desítky heren, tak tým primátora Beitla argumentuje např. odlivem hráčů do sousedního Liberce. Nový návrh vyhlášky v sobě navíc skrývá ještě další nebezpečí. V návrhu předkládaném před dvěma měsíci byly uvedeny 2 povolené kasina.

V novém návrhu na čtvrteční zastupitelstvo se objevily již 3. Záměr je zde zcela jasný – opět povolit kasina na každém jabloneckém rohu, tak aby byla plně uspokojena poptávka ze strany podnikatelů v herním průmyslu. Poslouchá ale někdo, co si přejí jablonečtí občané?

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Hnutí ANO v Libereckém kraji oficiálně podalo kandidátky do krajských voleb a voleb do části senátu, které se uskuteční ve dnech 20. a 21.
Po několik let probíhala na Grabštejně rozsáhlá rekonstrukce objektu a stavební úpravy, které vyžadovaly i zásah do terénu. Význam lokality, statut národní kulturní památky
Společnost STEM/MARK, a. s., provede pro město sociologický průzkum za účelem ověření a rozšíření dat v rámci Místní agendy 21. V průzkumu město osloví
Na kandidátce hnutí Starostové pro Liberecký kraj pro podzimní krajské volby dostávají kromě zkušených a úspěšných politiků a starostů velký prostor také nové tváře.