nášLiberec

Search

V Liberci se rodí další osadní výbor, bude řešit problémy Machnína, Karlova a Bedřichovky

Tisková zpráva SML: Obyvatelé libereckých částí Machnín, Karlov a Beřichovka chtějí více komunikovat s Magistrátem města Liberce a sami se aktivně podílet na řešení problémů ve svých lokalitách. Iniciovali proto vznik nového osadního výboru, jehož zřízení nyní odsouhlasili liberečtí radní. Schválit ho musí ještě zastupitelé.

Za Machnín a Bedřichovku v minulosti suplovala funkci osadního výboru Společnost občanů Machnína o.s., která nepravidelně komunikovala s magistrátem. Místní ale chtějí s městem komunikovat pravidelně, a aby dosáhli přenesení patřičných rozhodovacích procesů přímo do příslušné městské části, navrhli vznik osadního výboru. Přizvání blízkého Karlova zčásti navazuje na historii, kdy Karlov, Machnín a Bedřichovka tvořily jeden celek. Všechny tři městské části navíc tíží obdobné problémy, jako stav komunikací a veřejných prostor, chybějící chodníky, kvalita ovzduší v topné sezoně či absence kanalizace.

Pro nový osadní výbor je významným faktem, že již existuje tzv. Plán pro Machnín, který se průběžně aktualizuje a jako celek definuje celou řadu konkrétních problémů, které je v oblasti Machnína a Bedřichovky nutné řešit. Po vzniku osadního výboru do tohoto dokumentu přibydou i konkrétní úkoly týkající se Karlova.

Problematiku osadních výborů upravuje zákon č. 128/2000 Sb., o obcích, z něhož vyplývá, že osadní výbor zřizuje zastupitelstvo obce, které určuje počet členů osadního výboru, jmenuje jednotlivé členy a volí předsedu. Sami iniciátoři navrhli, aby měl Osadní výbor Machnín, Karlov a Bedřichovka 7 členů včetně předsedy Martina Hlavsy. Všichni občané jmenovaní v návrhu splňují zákonem požadovanou podmínku trvalého bydliště v daných městských částech.

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Hnutí ANO v Libereckém kraji oficiálně podalo kandidátky do krajských voleb a voleb do části senátu, které se uskuteční ve dnech 20. a 21.
Po několik let probíhala na Grabštejně rozsáhlá rekonstrukce objektu a stavební úpravy, které vyžadovaly i zásah do terénu. Význam lokality, statut národní kulturní památky
Společnost STEM/MARK, a. s., provede pro město sociologický průzkum za účelem ověření a rozšíření dat v rámci Místní agendy 21. V průzkumu město osloví
Na kandidátce hnutí Starostové pro Liberecký kraj pro podzimní krajské volby dostávají kromě zkušených a úspěšných politiků a starostů velký prostor také nové tváře.