Trestně stíhaný člověk nemá být premiérem

Politické hnutí Změna zcela zásadně nesouhlasí, aby v čele naší současné, případně i jakékoli další prezidentem jmenované vlády, byl na postu premiéra člověk obviněný z trestného činu, v tomto případě pan ANDREJ BABIŠ, který je podezřelý a obviněný z dotačního podvodu a zneužití evropského rozvojového fondu. Podezření na dotační podvod potvrzuje i zpráva a šetření Evropského úřadu pro boj s podvody (OLAF), a setrvání ANDREJE BABIŠE ve funkci premiéra tak činí z České republiky neseriózní „banánovou republiku“.

Nechceme dál nečinně přihlížet, jak se naše politická scéna propadá na samé dno, kde morálka a etika nemá žádné místo, kde se deformuje naše postavení v Evropě a ve světě, který bedlivě sleduje naše současné i budoucí kroky, jak ukazují pejorativní články ve světovém i evropském tisku, poškozující pověst naší země. Chceme být součástí evropského společenství, ale bohužel se neumíme patřičně chovat. Je to ostuda nás všech, neboť jsme připustili samotnou existenci tohoto stavu, kdy v čele státu je osoba obviněná z trestného činu. Dnes už je to, bohužel, ostuda mezinárodní, neboť celá Evropa ví, že vládu České republiky vede osoba podezřelá z dotačního podvodu.

Samotné chování hnutí ANO, které účelově změnilo svůj vlastní etický kodex, aby nemusel jejich předseda ANDREJ BABIŠ odstoupit z funkce z důvodu podezření z trestného činu, je pak výsměchem všem voličům v České republice a činí toto hnutí naprosto nedůvěryhodným. Jak můžeme věřit programovému prohlášení vlády, jejíž představitel umně manipuluje veřejným míněním s pomocí jím ovládaných medií a mění svá stanoviska i psaná pravidla, jak se mu to zrovna hodí.

Politické hnutí Změna vyzývá premiéra ANDREJE BABIŠE, aby odstoupil z funkce premiéra České republiky a nepůsobil v žádné veřejné funkci minimálně do té doby, než bude podezření z trestného činu podvodu vyvráceno nezávislým soudem. Na obhajobu před soudem mají pánové BABIŠ a FALTÝNEK samozřejmě právo jako každý občan této republiky.

S ohledem na výše uvedené vyzýváme všechny ostatní politické strany a hnutí, kterým ještě záleží na utváření naší budoucnosti a pověsti naší země v zahraničí, aby se připojili k výzvě PH Změna na okamžité odstoupení pana ANDREJE BABIŠE z funkce premiéra České republiky.

Výbor politického hnutí Změna

Naší vizí je Česká republika jako země, kde se dobře žije. Inspirací jsou pro nás země s vysokou kvalitou života, jako například Norsko, Švédsko, Švýcarsko či Kanada. Nabízíme cestu, jak tuto vizi postupně naplnit.

Změnu nepřinesou ani volební programy, sliby, líbivá hesla, ale jen lidé. Změnu přinesou osobnosti, které jsou ochotny vstoupit do politiky a přiblížit je zájmům občanů.

Tisková zpráva politického hnutí Změna

Subscribe
Upozornit na
166 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zelení budou kandidovat do zastupitelstva Libereckého kraje pod značkou Zelení pro kraj. Lídrem kandidátky je Milan Starec, který stojí dlouhé roky v čele občanského odporu
Na konferenci Novinářské fórum byly v pondělí 6. května vyhlášeni první výherci nového programu na podporu lokální žurnalistiky. Nadační fond nezávislé žurnalistiky ve spolupráci
Zastupitelstvo města Liberce na svém dnešním jednání zvolilo nového náměstka primátora s gescí pro energetiku a Smart City. Na návrh městské rady se jím
Nikdy nekouká na barvu politického trička, když jde o dobrou věc, domluví se se všemi. Má zkušenosti ze sněmovny i z vedení města, umí
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.