Proti Ondráčkovi demonstrovaly v Liberci stovky lidí

Demokracie, pravda, tolerance, Václav Havel, ale i nutnost „věšet ty svině komunistický“, takové a další apely mohli slyšet v davu ti, kteří včera večer navštívili demonstraci na Náměstí dr. Edvarda Beneše v Liberci.

Na demonstraci, jejímž důvodem svolání byl i v Liberci nesouhlas s jmenováním poslance KSČM a bývalého policisty Zdeňka Ondráčka do čela sněmovní komise pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Na akci, kterou pořádal lídr libereckých Svobodných David Forbelský dorazilo několik stovek lidí.

Na demonstraci promluvil David Forbelský a Zdeněk Lezskoven. Oba vyjádřili obavy ze současného vývoje politiky, silné kritiky se dostalo premiérovi v demisi Andreji Babišovi, KSČM a Zdeňku Ondráčkovi, u kterého mu byla připomínána jeho účast na násilném potlačení demonstrací z roku 1989, kdy jako mladý policista sloužil v Pohotovostním pluku Veřejné bezpečnosti.

Řečníci kritizovali i Tomia Okamuru a jeho stranu SPD i současné fašizující trendy ve společnosti, nárůst nenávisti, falešných zpráv, konspirací a vyvolávání strachu. Paradoxně pořadatel akce david Forbelský ale představitelem Svobodných, kteří v minulosti opakovaně demonstrovali po boku Okamury, Národní demokracie nejznámějšího českého antisemity A.B. Bartoše, „Konvičkovců“ i neonacistů, kteří často plní kandidátky Svobodných. 

O vyjádření nesouhlasu ze strany libereckého zastupitelstva s Ondráčkovým jmenováním se na včerejším mimořádném zastupitelstvu pokoušel Jan Berki ze Starostů pro Liberecký kraj. Pro zařazení bodu ale nesehnal potřebný počet zastupitelů, pro  jen zástupci Změny pro Liberec a Starostové či zástupci TOP 09. Ostře proti vystoupila například předsedkyně libereckých komunistů Dana Lysáková.

Proti Ondráčkovi se demonstrovalo v desítce českých měst, největší účast byla v Praze na Václavském náměstí, kam přišly mohutné davy tisícovek lidí. Premiér Andrej Babiš, jehož ANO Ondráčka do funkce také zvolilo, již ohlásil, že navrhne jeho odvolání.

Subscribe
Upozornit na
48 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Česko-polský spor o těžbu v hnědouhelném dole Turów na hranicích dostává novou dynamiku. Podle Vojvodského správního soudu ve Varšavě nebezpečí významného poškození životního prostředí.
Šlendrián, napadlo by leckoho. Je to sotva půl roku, co se s velkou slávou a za účasti místních policejních špiček otevíral politicky protežovaný policejní
Státní zástupce zrušil stíhání společnosti Eurovia CS v kauze údajné korupce při rekonstrukci tramvajové trati v centru Liberce. Podle žalobce měla společnost účinný protikorupční
Vítězem 19. ročníku Ceny Karla Hubáčka je rekonstrukce Liebiegova paláce v Liberci za čtvrt miliardy korun. Nákladná rekonstrukce významné liberecké památky ale stála o
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.