Porazit Babiše. I přes mrtvoly.

Tragické politické divadlo se odehrálo ve čtvrtek večer. Opoziční poslanci slavili velkou porážku Babiše, když mu odmítli odhlasovat prodloužení nouzového stavu. Jejich hejtmani přitom zároveň posílali do Prahy výzvy, aby byl nouzový stav prodloužen.

Hejtmani moc dobře ví, že mají plné nemocnice. Že bez pomoci armády či hasičů nelze krizi zvládat. A že bez plošných omezení se epidemie rozjede tak, že nemocnice zkolabují. Jenže jejich poslanci, poslanci za Piráty, ODS, STAN, TOP 09 a spol., měli před kamerami ve sněmovně rozehranou velkou show. Show o neschopném Babišovi, kterému to zase mohli jednou pořádně natřít. Plné nemocnice? Dejte pokoj, show byla v politice vždycky to nejdůležitější.

„Považuji to za obecné selhání politické reprezentace. Samozřejmě že je to majoritně odpovědnost vlády, ale těžko vyjímat kohokoliv z parlamentu, který to má rozhodovat.“ Takto okomentoval pro Seznam Zprávy hlasování ve sněmovně liberecký hejtman Martin Půta ze Starostů pro Liberecký kraj (do sněmovny kandidují v rámci koalice STAN a Pirátů). Hejtmani zároveň hned ve čtvrteční noci ohlásili záměr požádat o vyhlášení nouzového stavu vládu znovu.

Had požírá vlastní ocas. Opoziční poslanci kritizují vládu, že je při řízení epidemické krize neschopná a nemůže se tak divit, když lidé nemají v její opatření důvěru. A pak ukázkově předvedou, jak nedůvěřují vlastním hejtmanům. Hejtmanům! Svým nejlepším mužům a ženám, které vyslali do čela krajů, aby v krajských krizových štábech chránili životy svých občanů.

Komu mají tak lidé dneska po tomhle fiasku „demokratické opozice“ v krizi důvěřovat? Odpověď je nasnadě. Národovci, fašisté a konspirátoři se jen smějí.

 

Jindřich Felcman, spolupředseda libereckých Zelených, člen Zastupitelstva města Liberec ze Změnu pro Liberec

Subscribe
Upozornit na
13 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Nechci na Ještědu nové sjezdovky, kvůli kterým by padlo 7× víc lesa než na Novou skalku. Tohle kácení ale bezohledně prosazuje provozovatel areálu, společnost
Náměstek Jiří Šolc (ANO) a primátor Zámečník (Starostové) v aktuální zprávě straší obyvatele Liberce černými scénáři kvůli zdražujícím se cenám energie. Vedení města odhaduje,
Na tiskové konferenci libereckých radních dne 17. 8. zazněly informace o několika nových plánech a záměrech. Jelikož se toto volební období chýlí ke konci,
Opozice zvedla staronové téma vlastní městské developersko/inženýrské společnosti a tak se tedy sluší na toto výsostně politické téma reagovat a vést polemiku. Myslím si,
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.