Náměstek hejtmana Ramzer splnil slib a kvůli postu starosty na kraji rezignoval

Staronový starosta Frýdlantu v Čechách Dan Ramzer z ODS dodržel svůj slib voličům a rezignoval na post náměstka hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti, aby se mohl stát starostou svého města. Podobný přístup k výkonu veřejných funkcí ale není v Libereckém kraji vždy obvyklý.

„Dnes po zasedání Rady Libereckého kraje jsem hejtmanovi Martinu Půtovi předal svou rezignaci na post náměstka hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti, a to ke 30. listopadu. Chtěl bych poděkovat všem svým kolegům a spolupracovníkům, se kterými jsem v uplynulých dvou letech sdílel společný zájem o Liberecký kraj,“ uvedl na svém profilu Dan Ramzer.

Ramzer byl v minulosti dlouholetým starostou Frýdlantu, od roku 2007, kdy nahradil svého předchůdce, byl zvolen starostou města již popáté. Ramzer se funkce starosty vzdal naopak v roce 2020, když byl zvolen náměstkem hejtmana. Dnes se do své funkce ve Frýdlantu vrací.

Ramzerovým nástupcem ve funkci krajského náměstka se stane jeho stranický kolega Jiří Čeřovský, který mezi lety 2019 až 2022 zastával post primátora Jablonce nad Nisou.

„Rozhodnutí náměstka Dana Ramzera jsem vzal na vědomí. Děkuji mu za dosavadní spolupráci a zodpovědné plnění úkolů v resortu školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti. Náměstek Ramzer byl zvolen starostou Frýdlantu ve středu 19. října po letošních komunálních volbách. Občanská demokratická strana navrhla svého nominanta Jiřího Čeřovského. Podle platné koaliční smlouvy mezi Starosty pro Liberecký kraj, Občanskou demokratickou stranou a Českou pirátskou stranou byla nominace Jiřího Čeřovského projednána a koaliční partneři k ní nemají žádné připomínky,“ uvedl k výměně postů hejtman Martin Půta ze STAN/SLK.

Politici často mluví o škodlivosti kumulací funkcí, ale ne vždy ji sami dodržují. Svého postu starosty obce Prysk se v roce 2019 vzdal například hejtmanův náměstek pro dopravu Jan Sviták (STAN/SLK), ale jak upozornil Náš Liberec, jeho kolega a liberecký senátor Michael Canov naopak hromadí všechny funkce, na které dosáhne, a to včetně patřičných odměn za ně. Canov je nejen senátorem za Liberec a krajským zastupitelem, ale letos byl opět zvolen i starostou Chrastavy.

 

Subscribe
Upozornit na
10 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
V Liberci vznikne historicky nejdražší podchod v dějinách města, ale zřejmě i České republiky a dost možná i Evropy. Nový, několik metrů dlouhý, podchod,
Liberecký kraj má od města vypůjčený školní areál v Zeyerově ulici. Syner tam pro něj bude za 160 milionů stavět školu a hejtman kraje
V souvislosti s odsouzením bývalého zastupitele za ANO Pavla Šulce, který byl v dopravním podniku uplácen stínovým majitelem společnosti BusLine Jiřím Vařilem, se minulý
V zatáčce u libereckého lomu, na ulici Kunratická, byl instalován pomník připomínající nacistickou bestialitu v našem městě v letech 1938-1945. V místě byl pracovní
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.