Bazén bude otevřen do konce března

Táhnoucí se problémy při výběrovém řízení na rekonstrukci plaveckého bazénu způsobily, že byl konec podávání nabídek posunutý zhruba o tři měsíce. Rada města, po apelu opozice, nakonec rozhodla, že bazén nezavře s Novým rokem, jak bylo v plánu, ale až 30. března příštího roku.

Jak informoval Náš Liberec, výběrové řízení na rekonstrukci, která je de facto výstavbou nového plaveckého bazénu na Tržním náměstí, se protahuje.

Firmy mohou podávat své nabídky na rekonstrukci bazénu až do poloviny prosince. Koalice STAN/Starostů pro Liberecký kraj, ANO, ODS a Pirátů vypsala soutěž letos v červenci i přes kontroverze, které rozhodnutí na vypsání obří zakázky provázelo. Ty se týkaly například nezvykle vysoké ceny, kterou má přestavba, ale de facto výstavba nového bazénu, stát.

Jenomže na zakázku přišlo k dnešnímu dni zhruba 200 dotazů. Firmám se, namátkou, zdály podivné personální podmínky v zadávací dokumentaci, které jsou nezvykle konkrétní. Například technologickou otázku u zakázky měly zajišťovat hned tři osoby.

Zda se tyto skutečnosti odrazí i v datu, kdy má být bazén uzavřen, zajímalo prvně i libereckou opozici. Konkrétně zastupitelku Zuzanu Kocumovou z Liberce otevřeného lidem/Zelených.

Odpovědný radní za tuto zakázku, Petr Židek z ODS na dotaz reagoval slovy: „Co se týká harmonogramu, ten počítal s mnoha prodlouženími, na něm se nic nemění a je stejný, jako byl předtím. Tzn., 1. ledna se bazén zavře, dojde k přesouvání materiálů a věcí, které tam má zaprvé Bazén Liberec, s.r.o., budeme je muset uskladnit, za další se tam odtud budou odvážet věci, které „nejsou přišroubované“, musí se s nimi nějakým způsobem naložit.“

„To ale vůbec nedává logiku. Zatím co se původně počítalo, že po ukončení lhůty pro podání nabídek budou třeba více než 3 měsíce na výběr dodavatele, a v průběhu výběru bude bazén sloužit svým uživatelům, nyní by se měl uzavřít pouhých 10 dnů po přijetí nabídek?“ odpovídala mu zastupitelka Zuzana Kocumová.

Nakonec s podobným postojem za městem přišla i společnost Bazén Liberec, s.r.o. a vedení města změnilo názor.

„Rada města aktuálně souhlasila s návrhem společnosti Bazén Liberec, s.r.o., že zajistí provoz bazénu do 30. března 2024. Aktualizaci přesného data uzavření budeme vždy zveřejňovat na základě průběhu a vývoje zadávacího řízení,“ uvedl pro Náš Liberec mluvčí liberecké radnice Tomáš Tesař.

Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Nutnost opravy střechy Lidových sadů byla před dvěma lety jedním z argumentů, který měl sloužit ospravedlnění změny majitele liberecké zoo z města na kraj.
Jan Sviták ze Starostů pro Liberecký kraj je v regionu po hejtmanu Martinu Půtovi politickou šarží číslo dvě. Je statutárním náměstkem hejtmana, ale i
Kiosek u Dětského koutku za 8 milionů? Tento plán liberecké zoo zvedl některé ze zastupitelů ze židle. Liberec totiž přispívá Libereckému kraji na investice
Plánovaná rekonstrukce Lidových sadů v Liberci bude výrazně dražší. Ještě tento rok se počítalo s částkou zhruba 184 milionů korun, dnes je cena rekonstrukce
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.