Cenzura ze strany Genus TV a Týdne v Libereckém kraji – projev omezenosti, strachu a bezradnosti

Dnes jsem na adresu redakční pošty serveru www.nasliberec.cz obdržel sdělení ředitelky R1 Genus Aleny Roubalové, kde mi píše, že mi byl na její popud zablokován přístup na facebookový profil televize Genus a Týdne v Libereckém kraji.

A to přístup z mého soukromého facebookového profilu i profilu webu www.nasliberec.cz, který spravuji. Důvodem tohoto cenzurního kroku ze strany paní ředitelky i celé společnosti má být jeden můj komentář.

Komentář na facebookovém profilu Genus TV a Týdne v Libereckém kraji, cituji: „soustavně nediskutujete k tématu a snažíte se prostřednictvím jejich profilů prosazovat vlastní zájmy“. S tímto rozhodnutím byly rovněž odstraněny všechny mé dosavadní příspěvky.

Na zmíněných facebookových profilech jsme se vždy vyjadřoval slušně, věcně a ptal jsem se na základní a podstatné souvislosti. Nepostupoval jsem tak například jako někteří zaměstnanci Genus TV a Týdne v Libereckém kraji, kteří anonymně nebo pod jinými jmény (např. z počítače/IP adresy/ ředitelky Aleny Roubalové) psali osobní, hrubé a urážlivé komentáře pod články na www.nasliberec.cz.

Důvod toho, že média Genus TV a Týden v Libereckém kraji přikročily k cenzuře vidím v tom, že s nelibostí nesly některé mé, dovolím si tvrdit, že věcné, komentáře. V posledních cca 14-ti dnech jsem se na jejich facebookovém profilu např. opakovaně (celkem asi třikrát, jelikož mi nebylo nikdy odpovězeno) ptal na to, zda budou Genus TV či a Týden v Libereckém kraji informovat o zaměstnání zastupitele ODS Tomáše Hampla na liberecké radnici. Zajímalo mne to proto, že právě Genus TV a Týden v Libereckém kraji věnovaly veliký prostor skutečnosti (a rovněž opakovaně), kdy exprimátor Jan Korytář zaměstnával některé lidi na dohodu, a to způsobem, který televizi Genus vynesl žalobu pro uvádění vědomě a zkreslených nepravdivých informací a poškozování dobrého jména. Soud má proběhnout v nejbližší době.

Televize Genus TV, stejně jako Týden v Libereckém kraji, pokaždé odmítají nařčení z úmyslné neobjektivity, když je poukázáno na vazby mezi těmito společnostmi a např. firmou Syner, která je (spolu)vlastní nebo libereckou ODS. Tím, že jejich zástupci přikročili k otevřené cenzuře, tato tvrzení, tak jako v minulosti tolikrát, jenom potvrdili.

Jaroslav Tauchman

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Radnice selhává v řadě zcela zásadních oblastí, které se týkají péče o město. Každý, kdo má oči, tak to musí vidět. Proto vedle již
Náš Liberec v týdnu informoval, že kdysi oblíbená restaurace v areálu LVT na dnešní Masarykově třídě půjde k zemi. Její osud, stejně tak jako
Pod Ještědem žijeme už od devadesátých let jako v pohádce. Ne, ne že bychom se tu měli tak krásně a spokojeně. Nebo, že by
Je to už trochu upachtěné téma. Ale spor o sběrný dvůr byl první výrazný rozpor mezi stranami (tehdy) nové koalice. Jenže to psal rok
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.