Kozel zahradníkem aneb český Kocourkov

Nemám ve zvyku přispívat články do médií, ale dnes jsem se rozhodla udělat výjimku. Kamarádka mi poslala odkaz na Blesk, který sama nečtu. V něm tamní „ombudsman Blesku“ radí čtenářům, jak se nedostat dluhů. To je sice záslužná činnost, ale rozesmálo mě, kdo ten „ombudsman“ je. Zdeněk Soudný, mluvčí zadluženého MS v lyžování v Liberci, reklamní pracovník liberecké ODS a „novinář“ ze Syneru. Hezký příklad českého Kocourkova, že?

 

Dění v Liberci, kde jsem se narodila, sleduji poměrně důkladně a pravidelně. proto mi postava Zdeňka Soudného není neznámá. Jako přítelkyně zimních sportů si ho pamatuju jako mluvčího MS v lžování, které v Liberci probíhalo zjara 2009 a pro které se se právem ujmul název „Temelín českého sportu“.  O korupčních kauzách spojených s mistrovstvím, které nás všechny stálo pár miliard, bylo napsáno dost.

Zdeněk Soudný byl i členem organizačního výboru MS v lyžování, kde byla v čele Kateřina Neumannová. I po tomto výboru zůstaly velké dluhy, asi sto milionů korun, které výbor zůstal dlužen firmám a malým živnostníkům. Živnostníci zaplakali, Kateřina Neumannová i Zdeněk Soudný se ale můžou v klidu smát. Oni nic platit nebudou.

Schopností Zdeňka Soudného se rozhodla využít i liberecká ODS a tak pro ni začal pracovat jako reklamní pracovník při přípravě voleb. Tehdy byl ještě lídrem ODS Jiří Kittner. Jak dopadl Liberec po dlouhé době vlády zdejší „ódeesky“ víme. Více jak dvě miliardy dluhů a velké ekonomické problémy. Zdeněk Soudný ale našel místo i u Syneru (který je s ODS nerozlučně spjat), kde dělá „novináře“, respektive jen špiní kritiky zdejších mafiánských poměrů. Proč a kdo ho úkoluje, není těžké uhádnout.

Tak mě napadá, že „ombudsman“ Soudný je skutečně odborník na dluhy. Ale možná hlavně v tom, jak tyto dluhy „nasekat“ nebo dělat volební kampaně (jistě zaručeně pravdivé) pro ty, kteří do dluhů potopili celé naše město. Zkrátka „kozel zahradníkem“. No řekněte, jestli tohle není Kocourkov, tak co už jiného?

                                                                                                                                      Jana Kopalová

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
„Habemus papam,“ chtělo by se říct, když člověk sleduje prezidentskou kampaň i její výsledky. Jako by nešlo o prezidenta, ale o náboženského monarchu. Spousta
„Zlo“. Tak jednoduchý, trefný a vše vypovídající transparent měl jeden z odpůrců Andreje Babiše v Liberci. Nicméně vzhledem k tomu, jak se Babišovi nepřátelé chovali v Liberci a
Pravicové koalice vládnoucí našemu městu i kraji, skoro v identické podobě, nadělily spoluobčanům pod stromeček (a ještě s předstihem) dvojí zdražení: dopravy a odpadů.
Verba docent, exempla trahunt. Slova učí, příklady táhnou, říká se od klasických dob a je to pořád pravda. Možná někomu skutečnost, že si primátor