nášLiberec

Search

Hlasující v anketě se v mírné převaze přiklonili k obavám ze změn na radnici

Poslední měsíc měli naši čtenáři možnost hlasovat v anketě, která se jich ptala na probíhající změny na liberecké radnici. Ač docházelo v anketě k opakovaným hlasováním, zejména ze strany odpůrců změn, nakonec výsledek nebyl úplně jednoznačný jako jindy. Nyní mohou naši čtenáři hlasovat v anketě nové, která se jich ptá, nakolik má radnice platit soukromá média, aby o ní referovala.

V anketě mezi prvním květnovým a prvním červnovým týdnem hlasovalo 360 lidí. 151 lidí označilo současné změny v úřednických postech za politické čistky. Zde je ale potřeba dodat, že právě k této variantě se nejvíce hlasovalo ze stejných IP adres či serverů, které mění IP adresy, což bohužel náš redakční systém umožňuje. 54 lidí poté vyslovilo obavu, aby změny v postech neohrozily chod úřadu.

139 hlasujících se vyjádřilo jasně pro změny na radnici, která je dle nich potřebuje jako sůl. Jako normální personální výměny probíhající proces označilo 9 hlasujících. Pouhých 7 účastníků ankety nemělo na věc jasný názor.

Tyto výsledky ankety i způsob hlasování některých čtenářů ukazují, že otázka skutečně ťala do živého. Zároveň ve výsledcích krystalizuje polarita názorů na tuto problematiku.

Dneškem počínaje mohou čtenáři hlasovat v anketě, která reflektuje jiné aktuální dění, respektive kauzu z prostředí liberecké politiky.

Poté, co vyšlo najevo, že město si za téměř půl milionu platilo soukromé televizní vysílání, se ptáme našich čtenářů – Má si město platit propagaci u soukromých médií?

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Jedna z historických školních budov v centru Liberce neměla od revoluce důstojné zázemí pro místní děti. Situace se ale mění k lepšímu. U druhého
Příběh Lesního koupaliště tak nějak odráží péči Liberce o veřejný prostor a svůj majetek vcelku za posledních šest let. Ačkoliv má město od státu
V Liberci se péči o veřejný prostor příliš nedaří. Co ale zanedbává radnice, nahrazují občanské aktivity. Jedním z příkladů instalace sochy Ikara na libereckém
Vedení radnice přichystalo pro Liberečany i návštěvníky Liberce nové lavičky. Jenomže způsob jejich nákupu i to, jakým je začalo umísťovat po městě, budí rozpaky