nášLiberec

Search

Vyhláška o regulaci hazardu je připravena

Změna pro Liberec předloží do červnového zastupitelstva záměr regulace hazardu na území města. Ten vychází z výstupů pracovní skupiny, složené ze zástupců všech zastupitelských klubů.

Razantní omezení počtu heren Změna prosazuje již několik let.

Podstatou regulace je rozhodnutí zrušit na území města všechny herny s hracími automaty. Zůstat mohou pouze kasina s tzv. živou hrou (např. ruleta vedená krupiérem). Kasina budou muset navíc splnit řadu omezujících podmínek.

„Na přípravě regulace pracujeme s kolegy z dalších zastupitelských klubů od října loňského roku. Jsem rád, že jsme se většinově shodli na zrušení heren, které jsou z hlediska dopadů na hráče a na veřejný pořádek ve městě nejproblematičtější,“ říká Josef Šedlbauer, radní města a svolavatel pracovní skupiny, a dodává: „Některé podmínky pro kasina jako například omezení provozní doby se nemusí jejich provozovatelům líbit, vycházejí ale z doporučení těch, kteří skutečně pracují s problémovými hráči. Není možné, aby o těchto podmínkách rozhodovali sami provozovatelé hazardu. Zástupci města by měli být schopni naslouchat všem, rozhodovat ale musí veřejný zájem.“

„Stejně tak nedává moc smysl kontrolovat herny po ohlášení návštěvy, jak avizoval primátor. Pokud mají mít kontroly smysl, měly by probíhat jako doposud, tzn. jako neohlášené. Klíčové je ale snížení počtu provozoven, na stotisícové město stačí dvě až tři,“ doplňuje Kateřina Absolonová.

„O nové vyhlášce diskutujeme již dlouho, vše podstatné již zaznělo. To, na čem se dohodla pracovní skupina, je přijatelným kompromisem. Není možné řešení stále odsouvat, proto chceme předložit vyhlášku o regulaci hazardu již do červnového zastupitelstva. Věřím, že pro ni získáme i podporu koaličního partnera,“ uzavírá Jan Korytář.

Záměr vyhlášky červen 2016

Tisková zpráva Změny pro Liberec

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Hnutí ANO v Libereckém kraji oficiálně podalo kandidátky do krajských voleb a voleb do části senátu, které se uskuteční ve dnech 20. a 21.
Po několik let probíhala na Grabštejně rozsáhlá rekonstrukce objektu a stavební úpravy, které vyžadovaly i zásah do terénu. Význam lokality, statut národní kulturní památky
Společnost STEM/MARK, a. s., provede pro město sociologický průzkum za účelem ověření a rozšíření dat v rámci Místní agendy 21. V průzkumu město osloví
Na kandidátce hnutí Starostové pro Liberecký kraj pro podzimní krajské volby dostávají kromě zkušených a úspěšných politiků a starostů velký prostor také nové tváře.