Komentář: Nejde jen o dobré nápady, politik musí být buldok

Korytářova buldočí povaha mu někdy bývá na škodu a znepříjemňuje mu vlastní politický život. Jindy ale sklízí ovoce, jako u  příkladu jeho nápadu na vyřešení problému s vodou u Lesního koupaliště skrze ruprechtický lom. Na Jana Korytáře může a má leckdo názor takový či onaký, ale že je to jeden z mála skutečných politiků v Liberci, je bez debat.

Řev kolem Lesního koupaliště neustává. Nejvíce křičí ti, co ho nechali zpustnout nebo neopravili, když mohli. Teď když opravené je, nemohou unést jeho popularitu mezi Liberečáky a hýkají nadšením nad letošním katastrofálním suchem, které znesnadňuje jeho provoz.

Nápad na využití podzemní čisté vody z jizerské žuly, kterou ruprechtický lom stejně vypouští do potoka, v době extrémního sucha, je skutečný majstrštyk a ve své jednoduchosti geniální. Vypadá to, že Jan Korytář zase vytřel zrak svým kritikům. Bude ale záležet na tom, jak se co zrealizuje, bude fungovat a hlavně jestli k tomu bude po volbách vůle.

Dovážením cisteren vody nahrál svým kritikům a permanentně nadávajícím kritikům všeho na českém facebooku. Přitom cisterny v minulosti v době sucha Lesák normálně doplňovaly a kdo se tam ještě v 80. a 90. letech jako dítě chodil koupat, tak jako autor těchto řádků, musí si to pamatovat, co to právě pro děti bylo za haló, když ta cisterna přijela. Jenomže to ještě nebyl Facebook a v Liberci politici jako primátor Batthyány.

Stejně tak není nic špatného na tom vyčlenit z kasy částku tří set tisíc korun na to, aby se Liberečáci v těchto parnech mohli osvěžit. Pro srovnání: před čtyřmi roky Korytářův předchůdce Jiří Šolc ze Starostů pro Liberecký kraj (a dnes z největších kritiků Lesního koupaliště, ač ho mohl opravit z dotací) dal 500 tisíc soukromé televizi RTM, aby o něm a jeho kolezích na radnici natáčela vzletné pořady a ještě to maskoval (a tedy podváděl) tím, že to bude o vykopávkách v Kostelní ulici.

Primátor Batthyány dal z veřejného rozpočtu pro svou slávu také 500 tisíc na vytvoření cca pětiminutového videomappingu před radnicí o Vánocích. A dnes vadí 300 tisíc na vodu pro lidi na koupání? Vadí. Protože je před volbami.

Pokud se Ale Korytářovi nápad s vodou z lomu podaří, bude to další důkaz toho, co se opakovaně opakuje i u nás na webu v diskuzích. Tedy, že Jan Korytář většinu libereckých politiků překračuje o parník a ti na něj mohou jen štěkat. Nejde jen o samotný dobrý nápad, ale zejména o vůli hledat a řešit problémy, které jsou a přináší je čas, tak jako letošní extrémní sucho. Protože to jsou vlastnosti skutečného politika a lídra.

 

 

Subscribe
Upozornit na
129 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Náš Liberec v týdnu informoval, že kdysi oblíbená restaurace v areálu LVT na dnešní Masarykově třídě půjde k zemi. Její osud, stejně tak jako
Pod Ještědem žijeme už od devadesátých let jako v pohádce. Ne, ne že bychom se tu měli tak krásně a spokojeně. Nebo, že by
Je to už trochu upachtěné téma. Ale spor o sběrný dvůr byl první výrazný rozpor mezi stranami (tehdy) nové koalice. Jenže to psal rok
Pokud by v Liberci existovala politická satira (a náznaky tu byly, bohužel však zanikly), neuživila by se. Politická reprezentace by jí utloukla vlastní (ne)prací.