Týden pod Ještědem: Lesák začíná připomínat Varšavu

Už se to blíží. Volby jsou za rohem a bude se účtovat, jako před každými. Čtyři roky uběhly jako voda a pro současnou koalici jejich rekapitulace nemusí být zrovna příjemná. A místo toho, aby vládcové Liberce podpořili ty, kteří za ně dělají dobrou práci, házejí jim klacky pod nohy.

Vedení města s velkou slávou oznámilo, že dá na Lesní koupaliště skoro 700 tisíc korun. Tedy částku o 200 tisíc nižší, než kterou na čističku odpadních vod požadoval spolek, který se o oblíbené koupaliště stará a bez kterého by dost pravděpodobně znovu zarůstalo náletem.

Výborně. Po čtyřech letech aspoň něco, chtělo by se říct. Jenomže – kdo libereckou politiku sleduje, tak ví, že osud Lesního koupaliště začíná nepříjemně připomínat příběh jiného, kdysi oblíbeného veřejného stánku sloužícího obšťastnění ducha a mysli – kina Varšava.

Ten také zachránila parta nadšenců a politici, zejména z těch dnešních v Liberci vládnoucích stran, se mohli přetrhnout, kolik jim před volbami naslibovali pomoci. Nechali se zvolit, a hodili je přes palubu i s celým biografem. Opakovaně.

Dnes je sice Varšava zařazena do seznamu projektů, na které se mají čerpat evropské peníze, jenže to už tu všechno bylo. Ale uvidíme, třeba to dopadne lépe. Zarážející je však nesystémovost, se kterou se to všechno děje.

Taky stojí za pozornost porovnat to s případem, kdy se zástupci místního politicko-podnikatelského syndikátu dostaví na radnici s ultimativním požadavkem na deset milionů korun, aby se manažerům v místní aréně nemusely snižovat platy. Bez řečí, hotovo… Ještě něco, pánové?

Město by mělo na rukou nosit ty, kteří za něj dělají potřebnou práci. Ať se starají o Lesní koupaliště, o kino Varšava nebo o něco jiného. Dotyční z toho rozhodně nebohatnou, město naopak ušetří nemalé finance na záchranu objektů, u kterých tvrdí, jak jim na nich záleží. Vždyť je to celé win – win…

Nikoliv ovšem v Liberci.

 

 

 

Subscribe
Upozornit na
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Náš Liberec v týdnu informoval, že kdysi oblíbená restaurace v areálu LVT na dnešní Masarykově třídě půjde k zemi. Její osud, stejně tak jako
Pod Ještědem žijeme už od devadesátých let jako v pohádce. Ne, ne že bychom se tu měli tak krásně a spokojeně. Nebo, že by
Je to už trochu upachtěné téma. Ale spor o sběrný dvůr byl první výrazný rozpor mezi stranami (tehdy) nové koalice. Jenže to psal rok
Pokud by v Liberci existovala politická satira (a náznaky tu byly, bohužel však zanikly), neuživila by se. Politická reprezentace by jí utloukla vlastní (ne)prací.