Primátorka v případu trestního oznámení nemluví pravdu

Primátorka Liberce Martina Rosenbergová zjevně nemluví pravdu, když tvrdí, že podepisovala pouze výši odměn v dozorčí radě Krajské nemocnice Liberec. Dle předchozích vyjádření nevěděla, komu navýšené odměny připadnou. To ale není pravda. Ze zápisu (v příloze článku) z mimořádné valné hromady Krajské nemocnice konané 9.9.2011 jasně vyplývá, že bod o navýšení odměn dozorčí radě z 10 na 30 tisíc následoval těsně po jmenování jejích členů.

Ze zápisu je patrné, že volba a jmenování nových členů dozorčí rady byl na valné hromadě bod č. 4, a hned poté následoval bod č. 5 – schválení smluv a výkonu funkce, a také schválení odměny předsedovi a členům dozorčí rady. Je jasné, že paní primátorka nemluví pravdu. Druhá možnost je jen ta, že si ve chvíli hlasování o odměnách nepamatovala, jaká jména schvalovala před pěti minutami. Ovšem na to si mohla vzpomenout jako ověřovatelka při kontrole zápisu z valné hromady.

Dalším aspektem je, že toto razantní zvýšení odměn proběhlo v době, kdy Krajská nemocnice Liberec šetří při nákupu léků a materiálu. To ale novým členům dozorčí rady Krajské nemocnice v Liberci nebrání brát od října třikrát vyšší odměny než jejich předchůdci. Již to samo o sobě je značně nemorální, a to k tomu ještě připočtěme fakt, že tyto odměny byly uvolněným členům krajského zastupitelstva, členům ČSSD Martinu Seppovi a Zdeňku Bursovi, vypláceny v rozporu se zákonem.

Zápis z valné hromady nemocnice dokazuje, že primátorka evidentně neříká pravdu ve vyjádřeních pro média, občanům ani zastupitelům. Pokud toto své jednání dostatečně nevysvětlí, považujeme to za dostatečný důvod pro to, aby ze své funkce odstoupila, nebo se za své jednání přinejmenším veřejně omluvila.

Příloha: zápis z jednání valné hromady KNLZDE

Zuzana Kocumová a Zuzana Tachovská, městské zastupitelky

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Tak tu máme další krajský pokus o rozdělení financí pro sportovní kluby, tentokrát „úspěšný“, protože prošel zastupitelstvem Libereckého kraje. A to přesto, že přidělování
Výrok dne: „Tak k čemu byla ta měsíční masáž o tom, jak potřebujete pro ty tři velké kluby tři až pět milionů na jejich
Žádat či nežádat odstoupení generálního ředitele krajské nemocnice, přímo odstoupení navrhovat nebo mu naopak vyjádřit důvěru? To je téma, které v současné době řeší hodně
Po nedávném návratu vlků na Českolipsko se nyní do Libereckého kraje vrátili také medvědi. Nejedná se ale o medvědy čtyřnohé, které bychom mohli potkat
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.