Týden pod Ještědem: náš zástupce na Hradě

Před dvěma týdny vyvrcholila reklamní kampaň spojená s reality show, které se v České kotlině říká přímá volba prezidenta. Zvítězil kandidát pravice, když jeho marketéři dokázali přesvědčit nemalou část veřejnosti, že to je kandidát občanský. Náš kraj bude ale díky němu mít na Hradě možná i svoje zastoupení.

Je ve hře, že se jím stane bývalý starosta Semil a poslanec za Liberecký kraj, Jan Farský. Ten se, přes všechnu svou usilovnou vizáž skautíka, musel mandátu před rokem vzdát, když vyšlo najevo, že oklamal (či snad přímo obelhal) své koaliční partnery a hlavně voliče.

Ti ho v roce 2021 vyslali do Sněmovny, protože jim sliboval, jak pro ně bude čtyři roky tvrdě pracovat. Pár týdnů na to ale vyšlo najevo, že už měl půl roku sbalené kufry na rodinnou dovolenou v USA, kterou zastřešoval poněkud podivně znějící badatelský projekt na jedné z místních regionálních univerzit. A že si tam pobude skoro čtvrtinu celého poslaneckého mandátu.

Daleko podstatnější bylo ale nařčení Farského z loňského léta v souvislosti s korupční kauzou Dozimetr, která loni v létě otřásla celou českou politickou scénou. Když se ukázalo, že Starostové jsou pravděpodobně prolezlí skrz na skrz organizovaným zločinem, přišla jedna z hlavních svědkyň v kauze – Hana Marvanová – s tím, že Farského na praktiky jeho stranických soudruhů v pražském dopravním podniku dávno upozorňovala.

Ten mlčel. Tedy vše zametl pod koberec. Což je možná daleko závažnější než jeho výlet do Spojených států. Jenomže už je to půl roku, potažmo rok a lidé zapomínají. Pečlivě pěstovaná image slušňáka a skauta ovšem zůstává, je trvalejší než konkrétní politické skutky.

Tak jako tak to vypadá, že Liberecký kraj by mohl mít na Hradě pražském zástupce přímo typického pro jeho dnešní politiku.

Subscribe
Upozornit na
5 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Radnice selhává v řadě zcela zásadních oblastí, které se týkají péče o město. Každý, kdo má oči, tak to musí vidět. Proto vedle již
Náš Liberec v týdnu informoval, že kdysi oblíbená restaurace v areálu LVT na dnešní Masarykově třídě půjde k zemi. Její osud, stejně tak jako
Pod Ještědem žijeme už od devadesátých let jako v pohádce. Ne, ne že bychom se tu měli tak krásně a spokojeně. Nebo, že by
Je to už trochu upachtěné téma. Ale spor o sběrný dvůr byl první výrazný rozpor mezi stranami (tehdy) nové koalice. Jenže to psal rok
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.