Reakce na článek Jana Baďury „Chudoba jako výnosný byznys“

Vážený pane Baďura,
po přečtení vašeho článku, který byl uveřejněn v Náš Liberec bych si dovolil vaše informace doplnit a upravit, protože na moje jméno nevrhají právě dobré světlo což mně mrzí.

Objekt Riegerova byl koupen od města v regulérním řízení bez jakékoliv podpory od kohokoliv což je důležité vědět.

Důvodem této koupě byl plán vybudovat z tohoto zchátralého objektu ať dům z pečovatelskou péčí nebo poklidné a solidní bydlení což se také stane.

V době koupě byl objekt obsazen doktory. Záhy se však ukázalo, že doktoři s celou rehabilitací odchází. Vzhledem k tomu, že koupě objektu byla profinancována částečně z úvěru bylo nutné samozřejmě tyto prostory po přechodnou dobu obsadit, pronajmout.

Dalším důležitým faktem, který nebyl vůbec zmíněn je to, že již delší dobu probíhá stavební řízení a to za koordinace magistrátu, památkového úřadu i p.Dvořáčkové. Výsledkem bude kulturní bydlení v této zajímavé lokalitě.

Toto řízení samozřejmě určitou dobu trvá. Naší snahou je samozřejmě to,aby byl současný dočasný stav pro okolní spoluobčany co nejpřijatelnější.Na vše však vliv samozřejmě nemáme a mít nemůžeme.

Věřím, že tyto informace současnou situaci lépe vysvětlí a čtenář nedostane pouze útržek vytržený z kontextu.

David Polan

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Náš Liberec přináší znění dopisu historika umění a architektury Pavla Karouse, kterým se obrací na zastupitele města Liberec ve věci výstavy Socha a město
Vážená redakce „Náš Liberec“, vážení čtenáři, dne 25.5.2021 jste uveřejnili na Vašich stránkách rozhovor s Ing. Miloslavou Pošvářovou. Člověk, který se danou problematikou nezabývá,
Vážený pane Mračku, děkuji Vám za otevřený dopis a dovolte mi tedy na něj otevřeně odpovědět. Na prvním místě bych Vás chtěl ujistit o
Na včerejší konferenci rady města Liberce odmítlo vedení města odpovídat ohledně milionové zakázky pro kontroverzní místní firmu Investing CZ, která ji získala na víc
Korupce je závažným celospolečenským problémem, který zasahuje a ovlivňuje všechny vrstvy společenského života. Pokud jste se setkali s korupčním jednáním nebo třeba „jen“ s netransparentním jednáním státní správy či samosprávy, ať už ze strany politiků nebo úředníků, můžete nám to napsat prostřednictvím tohoto formuláře. My se Vaším podnětem budeme zabývat a dáme Vám zpětnou vazbu.